Çözüldü RTX 3060 laptop Deathloop'da 60 FPS üstüne çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Oyunlarda eskisi kadar yüksek FPS değerleri alamıyorum, güncel olarak oynadığım Deathloop'da 60 FPS üstüne çıkamıyorum 60-65 arasında geziyor ayarları med-Low'a çeksem bile en fazla 70-75 seviyelerine çıkıyor ve bu bana kesinlikle normal gelmiyor YouTube'dan da bakınca 70 küsur aldığım yerde 100-110 arası FPS alıyor adam aynı laptopla. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

RTX 3060, R7-5800H, 16 GB RAM'e sahip bir laptopum var.

Çözüm
Oyunun Game Pass sürümünde FPS sorunları varmış. Reddit'te insanlar bundan bahsediyordu. Eğer Game Pass sürümünü kullanıyorsan ondan olabilir.
Edit: Reddit konusunu gözden geçirince fark ettim insanlar oyunu açtıktan sonra internet bağlantılarını kestiklerinde GPU kullanımlarının arttığını ve FPS'in yükseldiğini söylüyorlar. Denenebilir. KAYNAK
O oyuna göre değişiyor. MUX'unda etkisi var hatta o durumda. RDR2 gibi bir oyunda deneyin bir de kullanımı.
Ekran Alıntısı.PNG

Oyun GOW. Son kısımları oyun dışında.
Genellikle %90 seviyesinde kullanıyor ama eskisine nazaran yine düşük bir FPS görüyorum. 1 ay önce falan oynarken 80 FPS'leri görüyordum şimdi 60'da anca tutunuyor, ara ara düşüşler de yaşanıyor. Ya da oyunun daha menüsünde önceden 165 verirken şu an nedense vermiyor.

Değiştirdiğinizi hatırladığınız bir ayar var mı peki hiç? Windows sürümü vs degistirdiniz mi gibi. Driver güncel değilse güncel sürüm yüklenip denenebilir veya vantage e girip performanstan hiz aşırtma kısmına gelin, orada ki ayarları fulleyip deneyin bir de. Nasıl olsa GPU ısınmıyor.

Değiştirdiğinizi hatırladığınız bir ayar var mı peki hiç? Windows sürümü vs degistirdiniz mi gibi. Driver güncel değilse güncel sürüm yüklenip denenebilir veya vantage e girip performanstan hiz aşırtma kısmına gelin, orada ki ayarları fulleyip deneyin bir de. Nasıl olsa GPU ısınmıyor.
GeForce Experience'dan baktığım zaman güncelleme var demedi bana.

Oyunun Game Pass sürümünde FPS sorunları varmış. Reddit'te insanlar bundan bahsediyordu. Eğer Game Pass sürümünü kullanıyorsan ondan olabilir.
Edit: Reddit konusunu gözden geçirince fark ettim insanlar oyunu açtıktan sonra internet bağlantılarını kestiklerinde GPU kullanımlarının arttığını ve FPS'in yükseldiğini söylüyorlar. Denenebilir. KAYNAK

Çözüm
Deneyeyim. Haber vereyim hemen, teşekkür ederim.

Hiç olacağını düşünmeyerek yapmıştm, gerçekten işe yaradı. 100-120 FPS arasında takılıyorum çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı