RTX 3060 laptop ekranı için 2K 165 Hz vs 300Hz

aeakdumann

Decapat
Daha fazla  
Sorum aslında çok basit RTX 3060'lı bir ASUS laptop alacağım tek arada kaldığım konu birisinin ekranı 2K 165Hz diğeri 300Hz. RTX 3060 göz önünde bulundurulursa hangisini tercih etmeliyim? Hangi panel daha kaliteli olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorum aslında çok basit RTX 3060'lı bir ASUS laptop alacağım tek arada kaldığım konu birisinin ekranı 2K 165Hz diğeri 300Hz. RTX 3060 göz önünde bulundurulursa hangisini tercih etmeliyim? Hangi panel daha kaliteli olur.
RTX 3060 laptoptaki ekran kartı çoğunlukla Mobil oluyor normal değil. Yani daha düşük performans alacaksın o yüzden tam laptop modelini youtube yaz ve testleri izle istediğin oyunlarda istediğin fpsleri alıyor mu diye sonra boşa alma.
Bende 240HZ monitör var önceden 144 kullanıyordum farkı hiç hissetmiyorum. Çok üst düzey oynuyorsan oyunu en iyi olmak istiyorsan en ufak salise bile fark ediyorsa 300HZ al ama muhtemelen 144HZ ile aradaki farkı fark etmezsin bile. Ben olsam eğer bilgisayar kaldırıcaksa 2K 144HZ alırdım.

Oynayacağınız oyunlara bağlı. Örneğin FPS tarzı için( CS:GO Valorant vb.) 300 Hz ama hikayeli oyun için(Hitman The Last of Us God of War vb.) 2K 165 Hz daha iyi olur.
hocam fps tarzı oynayacağım oyunlar max valo ve cs olur onun haricinde daha cok mafia2 gta tarzı oyunlar oynayacağım. Birde ben cok dizi film izliyorum sadece oyun değil render ve tasarim yapıyorum

hocam fps tarzı oynayacağım oyunlar max valo ve cs olur onun haricinde daha cok mafia2 gta tarzı oyunlar oynayacağım. Birde ben cok dizi film izliyorum sadece oyun değil render ve tasarim yapıyorum
Tam pc modelini bilmiyorum ama örnek olarak 3060 bu laptop da 300fps alamıyor valorant da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O yüzden 300Hz alman boşa olur. En mantıklısı 2k 144HZ en azından dizi falan 2K izlersin.
Birde tavsiyem eğer durumuna uyuyorsa masaüstü bilgisayar topla aynı paraya neredeyse 1.5, 2 katı performans alırsın.

Tam pc modelini bilmiyorum ama örnek olarak 3060 bu laptop da 300fps alamıyor valorant da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O yüzden 300Hz alman boşa olur. En mantıklısı 2k 144HZ en azından dizi falan 2K izlersin.
Birde tavsiyem eğer durumuna uyuyorsa masaüstü bilgisayar topla aynı paraya neredeyse 1.5, 2 katı performans alırsın.
masaüstü alacaktım fakat üniversite farklı şehirde okuduğum icin sürekli olarak taşıması sıkıntı hocam 🥲

Geri
Yukarı