Çözüldü RTX 3060 laptop GTA 5'te 60 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

umuttk6

Decapat
Casper Excalibur G900 aldım. Oyun laptopu... RTX 3060 6 GB, i711600H, 16 GB RAM. Fakat beklediğim performansı alamıyorum. Tüm sürücüler kuruldu, ekran kartı vs.
Mesela GTA 5 Ultra ayarlarda 50-60 FPS alıyor. Var mı bir çözümü? Gerçekten bu kadar düşük performans mı veriyor?

Ekran yenileme hızı 60'a sabitlemesi açık kalmış olabilir kontrol et istersen?
144de

V-Sync açık olabilir.
kapalı

GeForce Experience indirip en son çıkan Game Ready sürücüsünü kur onu kullan ve bilgisayarının yüksek performans modunda olduğundan emin ol.

Grafik ayarlarından Advanced settings kısmını kapat boşa VRAM harcıyor.
Yaptım game ready sürücüsü vs.

MSAA 8X ise normal o FPS'leri alman. MSAA'yı en fazla 2 yapacaksın ya da hiç acmayacaksin ultrayı. Sen 8'le carpiyorsun şu an, reflecition MSAA da kesin 8X'te.
Deneyeceğim

MSAA çok yük bindiriyor dostum. MSAA 4x ve TXAA aç. Hala FPS istediğin yerlerde değilse MSAA'yı 2X'e çek ve gelişmiş görüntü ayarlarından Frame Scaling Mode ayarını 5/4(x1.250) olarak değiştir. Son olarak Reflection MSAA değerini 4X'in üzerine çıkarma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam tamamen MSAA aldığın FPS degerleri normal MSAA'yi hiç acmasanda olur yukarıda videoda MSAA acik 3060 videosu.

1670276716408.png

AIDA64 Extreme GPU benchmark değerleri böyle

Hocam bunlari atmana gerek yok MSAA acarsan aldığın FPS normal YouTube'da bir ton video var hepsi aynı.

Detay olsun diye gönderdim şimdi girip kontrol ediyorum.

Evet artış oldu 80 civarı almaya başladım. Yardım eden herkese teşekkürler yorduğum için kusura bakmayın. İlk oyun bilgisayarı deneyimim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı