RTX 3060 laptop kaç sene gider?

Artık oyunları optimize etmemeyi kendine huy edindi firmalar. Eğer belli bir süre orta-yüksek ayarlarda götürmezse, bu donanım kaynaklı değil oyun yapımcıları yüzünden olur.

Bir de laptopların donanımları masaüstü bilgisayarlar kadar güçlü olmuyor maalesef. Normal PC ile laptoptaki 3060 performansı aynı olmaz. Daha düşük olur. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Herkese iyi sosyaller. Benim Gaming laptopum şu: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...82ju00ebtx-p-HBCV00000LIXYU?magaza=essbilisim

Sizce bu model beni kaç yıl orta-yüksek karışık ayarlarda en az 60 FPS alacak kadar idare eder? Bahsettiğim oyunlar her sene yeni çıkacak AAA oyunlar. GoW: Ragnarok, GTA 6 vs.
Mesela 6 sene kadar gider mi yoksa o kadar dayanmaz mı AAA oyunlar için?
ne kadar süre önce aldınız memnun musunuz ? Bence 5 seneyi zorlar

Çünkü parça değişimi kısıtlı ve laptoplarda kullanılan ekran kartı ile kasada kullanılan farklı diye biliyorum dostum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
6 yıldan 3 yıla inecek kadar büyük bir performans farkı yok.

Çünkü parça değişimi kısıtlı ve laptoplarda kullanılan ekran kartı ile kasada kullanılan farklı diye biliyorum dostum.

Bu haliyle(parça değişimi yapmadan) kaç sene gideceğini soruyor arkadaş. Ekran kartlarında performans farkları oluyor ama %15-%20 gibi değerler oluyor. Yani 2 katı bir performans farkı oluşmuyor.

Geri
Yukarı