RTX 3060 laptop Minecraft'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

AEfeYlmz

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3060 Laptop
İşlemci
İntel Core İ7 10th
Yaklaşık 2 ay önce ortalama 180 FPS üstü alırken ve shaderla beraberde 70-80 FPS alıyordum. Şimdi de shadersız 90 FPS üstüne çıkamıyorum. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Minecraft Java versiyonu mu? Java versiyonunun optimizasyonu berbattır ve her gelen güncelleme ile giderek kötü oluyor. Son güncelleme çok ağırdı mesela.

Haklı hangi sürüm oynadığınıza bağlı lakin bu SonOyuncu ve CraftRise gibi topluluk sunucuları için geçerli bir neden değil çünkü 1.8.9 tabanını kulanıyorlar ve optimizeleri lobileri hariç genel anlamda yerinde.

Minecraft java versiyonu mu? Java versiyonunun optimizasyonu berbattır ve her gelen güncelleme ile giderek kötü oluyor. Son güncelleme çok ağırdı mesela.
Evet java.
Oyun içersindeyken F3 tuşuna basarak sağ yukarıda hangi grafik kartını kullandığını görebilirsiniz veya fotoğraf iletirseniz ona göre çözüm yolu sunabiliriz.
2022-03-21_16.15.47.png

Böyle
İntel ekran kartı ile çalışıyor olabilir.
Onu nasıl değiştirebilirm?

Son düzenleme:
Onu nasıl değiştirebilirm?

NVIDIA denetim masasını açıp 3D ayarlarının yönetilmesi yerinden program ayarları kısmına tıklayın. ekle ye basıp "C:\program Files\Java\jdk-17.0.2\bin" (sizde ki Java versiyonu farklı olabilir sayılara takılmayın) bu klasörün içerisinde ki javaw.exe yi ekleyin. Seçtikten sonra hemen onun altında bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin kısmında yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçip uygula deyin.

Adsız.png

NVIDIA denetim masasını açıp 3D ayarlarının yönetilmesi yerinden program ayarları kısmına tıklayın. ekle ye basıp "C:\program Files\Java\jdk-17.0.2\bin" (sizde ki Java versiyonu farklı olabilir sayılara takılmayın) bu klasörün içerisinde ki javaw.exe yi ekleyin. Seçtikten sonra hemen onun altında bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin kısmında yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçip uygula deyin.

Eki Görüntüle 1338394

Yaptım ama hala Intel gözüküyor.

Geri
Yukarı