RTX 3060 laptopun adaptörü kaç W olur?

EMİR37

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Türkiye
Daha fazla  
3060 bir laptopın adaptörü en az kaç W olur 200W'ı geçer mi? HP Victus serisi bir laptopa adaptör bakıyorum modelini bilmiyorum. Sahibi de modelini söylemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
3060 bir laptopın adaptörü en az kaç W olur 200W'ı geçer mi? HP Victus serisi bir laptopa adaptör bakıyorum modelini bilmiyorum. Sahibi de modelini söylemedi.

130W adaptöre sahipde RTX 3060 laptop var, 300W adaptöre sahip olanda. Laptopunuzun altındaki etikette Voltaj ve akım değeri nedir? Ona göre bakalım.

Arkadaların da modeli yazıyor genelde. Bi oraya bakarmısınız?
Cihaz elimde değil.

130W adaptöre sahipde RTX 3060 laptop var, 300W adaptöre sahip olanda. Laptopunuzun altındaki etikette Voltaj ve akım değeri nedir? Ona göre bakalım.
Peki victus kaç w olabilir 3060 100 W-115 W - 12700H en az 35 w istiyor 200'ü geçer gibi geliyor. bilgisayar şu:

Cihaz elimde değil.

Peki Victus kaç W olabilir 3060 100W-115 W - 12700H en az 35 W istiyor 200'ü geçer gibi geliyor. Bilgisayar şu:

Bu cihaz 180W adaptör kullanıyor. Eski adaptörü nerede? O adaptörden net bilgi alabilirsiniz.
Edit bazı modellerinde 200W kullanılıyor. Ekte bulunanda 200W kullanılmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu cihaz 180W adaptör kullanıyor. Eski adaptörü nerede? O adaptörden net bilgi alabilirsiniz.
Edit bazı modellerinde 200W kullanılıyor. Ekte bulunanda 200W kullanılmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Açıkçası 200 w veya 180 w kullanması beni şaşırttı benim 75 w 3050 ti bulunan bilgisayarım 200 w kullanıyor.

Açıkçası 200W veya 180W kullanması beni şaşırttı benim 75 W 3050 Ti bulunan bilgisayarım 200W kullanıyor.

Masaüstü sistemlerdeki gibi dağıtık yöne sahip diyot çizimi olmadığı için verimlilik kaybı sınırı alınmıyor. Bu sebeple yeterli geliyor. Birçok firma fazla fazla güç değeri veriyor ama kaliteli üretilmiş adaptörler bulmak çok zor. Bu 200W'lıklar Chicony gibi firmaların üretiminde olduğu için fazlasıyla yetiyor.%80 verimlilik gibi bir durum olmayacağı için iş yükünün tamamını aktarabilecek güçte. Ayrıca bende bulunan laptopta 180W'lık FSP'nin adaptörü var ve ekran kartım 130W'lık bir ekran kartı olmasına rağmen böyle bir durum var. MSI Afterburner ile oyun içi güç tüketimine baktığımda ekran kartı 145W'a kadar tüketim ve 85W'a kadar da işlemci tüketim yapıyor. Adaptör içinde kullanılan bileşenlere göre açıklanan güç değerinin üstünde de kullanım gerçekleştirebiliyor.

Ayrıca bende bulunan laptopta 180W'lık FSP'nin adaptörü var ve ekran kartım 130W'lık bir ekran kartı olmasına rağmen böyle bir durum var. MSI Afterburner ile oyun içi güç tüketimine baktığımda ekran kartı 145W'a kadar tüketim ve 85W'a kadar da işlemci tüketim yapıyor. Adaptör içinde kullanılan bileşenlere göre açıklanan güç değerinin üstünde de kullanım gerçekleştirebiliyor.
Bu durumu bende 3070 kullanılan bir laptop'ta görme imkanı bulmuştum. Genellikle bu durumu 3070 ve 3080'de görüyorum.

Geri
Yukarı