RTX 3060 Max-P vs RTX 3070 Max Q

Bütçe
32000 TL
Hocam işlemcileri de işin içine dahil edersek i7. 11. nesil işlemcili RTX 3060 Max-P mi i7 10. nesil işlemcili RTX 3070 Max-Q mu daha güçlü olur? İkisinden birini alacağım yüksek ihtimalle. @yapiz

İşlemci gücüne bakarsan en avantajlı 11.nesil Intel işlemcili cihaz olur ve Max-P ekran kartıyla daha fazla performans verecektir.

İşlemci gücüne bakarsan en avantajlı 11.nesil Intel işlemcili cihaz olur ve Max-P ekran kartıyla daha fazla performans verecektir.
Ayrıca VRAM daha fazla olduğu için 3070 tercih etmekten bahsetmişsiniz ama ben çok büyük çoğunlukla rekabetçi oyunlar oynadığım için 1080p üstü çözünürlükte oynamıyorum ve maksimum fps alabilmek için görüntü kalitesini hep en düşüklere çekerek oynuyorum. Bu durumda 6 gb VRAM de bana yetmez mi? Yanlış biliyorsam düzeltin VRAM genelde yüksek çözünürlüklerde gpu yükünü taşıma kapasitesinde fark ettirdiği için söyledim.

Ayrıca VRAM daha fazla olduğu için 3070 tercih etmekten bahsetmişsiniz ama ben çok büyük çoğunlukla rekabetçi oyunlar oynadığım için 1080p üstü çözünürlükte oynamıyorum ve maksimum FPS alabilmek için görüntü kalitesini hep en düşüklere çekerek oynuyorum. Bu durumda 6 GB VRAM de bana yetmez mi? Yanlış biliyorsam düzeltin VRAM genelde yüksek çözünürlüklerde GPU yükünü taşıma kapasitesinde fark ettirdiği için söyledim.

Yeter. 12700H+3060 olan Nitro'yu almanız en iyisi olur.

Yeter. 12700H+3060 olan Nitro'yu almanız en iyisi olur.
3060 + i7 11800H Lenovo Legion 5 almak kafama baya yattı şu an hem ekranı 17.3" ayrıca Acer'in bu donanıma rağmen diğerleriyle aynı fiyat olması biraz kıllandırmadı değil. Malzeme ve ekran kalitesi mi kötü acaba neden öyle?

Bende aynı konudan müzdaripim, dead by daylight ve hikaye oyunları oynuyorum 5800H+Rtx3070 olanımı seçmeliyim yoksa 12700H+RTX3060(140W) mu seçmeliyim?

Bende aynı konudan müzdaripim, dead by daylight ve hikaye oyunları oynuyorum 5800H+Rtx3070 olanımı seçmeliyim yoksa 12700H+RTX3060(140W) mu seçmeliyim?
140W RTX 3060 hangi laptopta linkler misin ben hiç görmedim şimdiye kadar. Araştırdığım kadarıyla RTX 3070 yüksek VRAM sayesinde geleceği daha parlak, ileride çıkacak oyunları yüksek çözünürlükte ve kalitede daha rahat oynanır onu oynayacağın oyunlara göre karar vermen lazım ama Max-Q (85W) olan versiyonu bir türlü içime sinmedi yetersiz performanslı gibi geliyor. 100 veya 130w olan laptoplar da minimum 42klardan başlıyor benim bütçeyi aşıyor.

140W RTX 3060 hangi laptopta linkler misin ben hiç görmedim şimdiye kadar. Araştırdığım kadarıyla RTX 3070 yüksek VRAM sayesinde geleceği daha parlak, ileride çıkacak oyunları yüksek çözünürlükte ve kalitede daha rahat oynanır onu oynayacağın oyunlara göre karar vermen lazım ama Max-Q (85W) olan versiyonu bir türlü içime sinmedi yetersiz performanslı gibi geliyor. 100 veya 130w olan laptoplar da minimum 42klardan başlıyor benim bütçeyi aşıyor.
Hocam benimde aynı şekilde bütçem max 31-32K. Asus rog strix ve tuf serileri 140W fakat işlemcisi 5800H. Hp ve acer Rtx 3070'li olanlar watt değerleri çok düşük ne yapacağımı bende bilmiyorum. Linki olan bilgisayar 27.150 tl'ye düşmüştü bence düşünülebilir.

Hocam benimde aynı şekilde bütçem max 31-32K. Asus rog strix ve tuf serileri 140W fakat işlemcisi 5800H. Hp ve acer Rtx 3070'li olanlar watt değerleri çok düşük ne yapacağımı bende bilmiyorum. Linki olan bilgisayar 27.150 tl'ye düşmüştü bence düşünülebilir.

Konuya linklediğim HP Omen 85w diye biliyorum doğru dimi? Bu arada aynı şekilde ben de bayadır tereddütteyim ama sanırım Lenovo Legion alıcam RTX 3060 Max-P olanı.

3060 + i7 11800h Lenovo Legion 5 almak kafama bayağı yattı şu an hem ekranı 17.3" ayrıca Acer'in bu donanıma rağmen diğerleriyle aynı fiyat olması biraz kıllandırmadı değil. Malzeme ve ekran kalitesi mi kötü acaba neden öyle?

Legion'ların ekranı ve kalitesi daha iyi çünkü Nitro'lar giriş-orta seviye iken Legion üst seviye bir cihaz.

Konuya linklediğim HP Omen 85W diye biliyorum doğru değil mi? Bu arada aynı şekilde ben de bayağıdır tereddütteyim ama sanırım Lenovo Legion alacağım RTX 3060 Max-P olanı.

100W. Performansları hemen hemen aynı. Eğer ekran kalitesi ve kasa kalitesine önem veriyorsanız Legion aşırı önemli değişle Nitro'ya bakın.

Geri
Yukarı