MSI Crosshair 15 RTX 3070 Ti Max-P mi, Max-Q mu?

M.Eren Köse

Hectopat
Daha fazla  
Gaming laptop almayı düşünüyorum da MSI Crosshair 15 ya da 17 almayı düşünüyorum. MSI Crosshair 15 B12UGSZ-435TR model olan laptopun RTX 3070 Ti ekran kartının Max-P mi yoksa Max-Q mü olduğunu bulamadım. Bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba? Teşekkür ederim alta da link bırakayım.

Max-P 140W ama MUX yok ve o parayı hakedecek bir model değil o paraya almanı önermem.
Buna bakabilirsin:
Ya da bu da olabilir:

Son düzenleme:
Onun yerine 6900hx ROG bakabilirsiniz, CPU biraz daha zayıf ama MUX var ve 150W.

Max-P 140W ama MUX yok ve o parayı hakedecek bir model değil o paraya almanı önermem.
Buna bakabilirsin:
Ya da bu da olabilir:

Omen gerimi gelmiş diyecektim de sadece Konya'da kalmış, bir stoklara geri dönmedi su cihaz.

Eskiye göre düşünürsek "MAX-P" diyebiliriz.
RTX30 serisi ile performans ekleri olan "MAX-P" veya "MAX-Q" adlandırması sona erdi. Artık üretilen tüm çekirdekler "MAX-Q Technologies" ibaresi taşıyor. Aralarındaki performans farklarını ancak Watt değerlerine bakarak anlayabilirsiniz.
Üreticiler tarafından RTX3070 Laptop GPU modeli varsayılan olarak 80 ile 125 Watt arasında ayarlanıyor. Dynamic Boost 2.0 ile varsayılan değerlere 25 Watt'a kadar artırma yapılabilyor.

Son düzenleme:
Buna bakabilirsin:
Ya da bu da olabilir:

Hocam MUX çok aşırı önemli mi bende çok istiyorum MUX olmasını fakat Intel olsun diye bu ürünü tercih etmiştim 3070 Ti olmayan versiyonu almak mantıklı mı sizce.
Bunu;
https://www.hepsiburada.com/msi-cro...a=Ebrar+Bilgisayar&url_src=and-product-detail

Intel isteme sebebiniz nedirki hocam? Öyle bir cihaz almışken tam performans almak için bence MUX bulunsun o kadar para veriliyor.

Onun yerine 6900hx ROG bakabilirsiniz, CPU biraz daha zayıf ama MUX var ve 150W.

Omen gerimi gelmiş diyecektim de sadece Konya'da kalmış, bir stoklara geri dönmedi su cihaz.

İşlemci farkı çok gözle görülür olur mu hocam önerir misiniz 12700h yerine R6900hx'i olursa nasıl bi fark olur

@Artoria Pendragon daha performanslı olmasıydı hocam ama galiba MUX olmadığı için işlemci performansı iyi olsa bile ekran kartı tam güç çalışamayacak çok bir anlamı kalmayacak galiba.

Geri
Yukarı