RTX 3060 mı daha mantıklı 4060 mı?

ikisini de kullanma fırsatım oldu ( şu an 3060ti kullanıyorum )yerinde olsam hiiç değiştirmeye uğraşmam bile aman aman farklar yok aralarında takıl gittiği yere kadar (iş için alıyosan bilemem)

Durumun varsa kesinlikle 4060 al. DLSS 3'ü sayma onun dışında 4060 harika bir ekran kartı değil (küçük kardeşi 3060'a göre yani) ama 4060 alan mutlu ve huzurla her oyunu oynuyor. VRAM konusu boş sen o kartı 2K 4K için almıyorsun 1080p için alıyosun o kartta 8 GB VRAM üstüne ihtiyacın olmayacak zaten. Kısacası 3060 alırsan parani daha iyi kullanırsın 3060 fiyatı bayağı iyi şu an ama durumun varsa kesinlikle 4060 al DLSS 3'ü hiçbir şeye değişme.

Bu arada, RTX 3060, 8 GB VRAM'e güncellenmiş, Donanım Arşivi YouTube kanalında izledim dün...

DLSS 3 olmasa o kartla 40 FPS anca alirsin. Kapat bir DLSS 3 bak bakalim kac FPS aliyorsun :))
Arkadaşlar bu tip arkadaslarin laflarina kanmayin pişman olursunuz.
Bircok YouTuber NVIDIA'dan ve diger firmalardan komisyon aliyor. Bu dandik 4000 serisi kartlari hak etmedigi paralara insanlara cakmaya calisiyorlar. DLSS 3 sahte FPS veren bir sistem. Render edip cozunurlugu dusuruyor. Gercek kas gucu olarak 4000 serisi tüm kartlar çöp.(4080 ve 4090 haric)
RTX 4050, 4060, 4060 Ti, 4070 --> bu kartları alan hayatınin hatasini yapar söyleyeyim.
Bit hizlari eski nesile göre bile dusuk.
VRAM'leri aşırı komik dusuk.
DLSS 3 olmasa 60 FPS veremeyen kartlar.
Sakın alıp paranizi çöpe atmayın.

Kartın asıl özelliği DLSS3 zaten oraya boşuna mı koymuşlar hadi DLSS3 görüntüyü bozsa haklısın diyeceğim bozmuyorda. Neymis bir de sahte fpsmis.Tiktokdan falan mi öğrendin kanka bilgisayar bilgini.Vramede suç attığına göre sen şimdi önüne gelene AMD öneriyorsundur şimdi.

Bu arada, RTX 3060, 8 GB VRAM'e güncellenmiş, Donanım Arşivi YouTube kanalında izledim dün...
Güncellenmiş değil.8 GB vram versiyonu çıktı yanlış bilgi vermeyelim

Yani bu karşılaştırma biraz da bütçeye bakar. Last of Us Part 1 gibi optimizasyonu sendeleyen bir oyunda bile "her şeyi" köklemek için 8 VRAM, mümkünse fazlası lazımdır. Çok da takmıyorsan yüksek ayarlarda 6 GB VRAM'inle 60 FPS+ oynayabilirsin.

Gtx 1080 ti gördüğümde vay be karta bak ne oyun oynanır vs der dururduk zamanda hızlı geçiyor ileride 5bin serisi gelecek gücünüz neye yetiyorsa alın kullanın geçin 4k ultra çözünürlük çoğu kişi için hayal zaten 1080p ultra hâlâ gideri var

G18 rox STRIX laptopum var. Üzerinde Intel 13980HX islemci ve RTX 4070 var. Cyberpunk'da 70 FPS zar zor aliyorum o da RTX kapali ve DLSS 3 acik.

Sen nasıl oluyorda o dandik 3060 laptop ile 70FPS aliyorsun acaba 2K da? Laptop ekran kartlarin hepsi masaüstü bilgisayarlardan hep %50 daha dusuk FPS verir. Yani senin kartin esas gucu 1050 Ti gibi bir şey. Dekstoplara göre.
Senin laptop 3060, 3070 dekstoptan bile %65 daha gucsuz. :))

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu saatten sonra RTX 30XX serisini sıfır olarak almak mantıklı değil. Uygun fiyata ikinci elden bulunabilirse ve kart temiz kullanılmışsa alınabilir ancak gidip sıfır parasına almak mantıklı değil. RTX 3060 ile RTX 4060 neredeyse aynı fiyat. Aralarında ciddi fark yok.

G18 rox STRIX laptopum var. Üzerinde Intel 13980HX islemci ve RTX 4070 var. Cyberpunk'da 70 FPS zar zor aliyorum o da RTX kapali ve DLSS 3 acik.

Sen nasıl oluyorda o dandik 3060 laptop ile 70FPS aliyorsun acaba 2K da? Laptop ekran kartlarin hepsi masaüstü bilgisayarlardan hep %50 daha dusuk FPS verir. Yani senin kartin esas gucu 1050 Ti gibi bir şey. Dekstoplara göre.
Senin laptop 3060, 3070 dekstoptan bile %65 daha gucsuz. :))
Evet abi haklısın Asus Rog Srtix g15 513RM laptopumdaki ekran kartı kasa verisyonundan %50 daha düşük fps veriyor hatta ne gtx 1050si gt710m gücünde falan yanı adı sadece 3060.Bak burda da dediklerini kanıtlar nitelikte video bak yarı fps değerinde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı