RTX 3060 mining yapmak

elegiac

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar ben RTX 3060 LHR olmayan kartımla son sürüm driver yükleyip mining yapabilmek istiyorum. Neredeyse 1 yıl önce çıkmış olan 470.05 sürümlü driverı kullanıyorum. Son sürüm driverla hem oyunlarda daha yüksek performans hem de miningde düşüş olmasın istiyorum. Bunu yapabilmenin bir yolu var mı?

Bunun şu an hiçbir yolu yok dostum. Bende aynı dertten muzdaribim ama yine de oyunlarda öyle oynanmayacak seviyede şeyler yaşamadım. En son Horizon 5 oynadım gayet iyiydi crash almadım. E tabii FPS optimizasyon ile farkediyordur. Ama öyle uçan kaçan bir fark olacağını şahsen düşünmüyorum.

Üşenmezsen DDU ile driver kaldırıp günceli kur oyununu oyna sonra tekrar kaldır eskiyi kur 😂
Yani silip yükleme taktiğini denedim ama ben genellikle 1-2 saat oynayıp geri mininge bıraktığım için sürekli yapmak yoruyor insanı.
Aslında ben crack driver gibi bir şey arıyorum hem her özelliğe sahip olup performanslı oynayabileceğim hemde sıkıntısız mining yapabileceğim.

Termal ısı sorunu yaşarsın fps değil de oyunlarda görmediğin ısı yükselişlerini görmeye başlarsın. Termal temizlik yaparak 3-6 ayda bir bu sorunu da yok edebilirsin. Ama termal macun pedler falan takarken koyarken dikkatli ol ve kaliteli olmasına dikkat et yeterli.

Termal ısı sorunu yaşarsın fps değil de oyunlarda görmediğin ısı yükselişlerini görmeye başlarsın. Termal temizlik yaparak 3-6 ayda bir bu sorunu da yok edebilirsin. Ama termal macun pedler falan takarken koyarken dikkatli ol ve kaliteli olmasına dikkat et yeterli.
Benim dediğim şey son zamanlarda çıkmış olacak hem oyun için hem mining için driver arıyorum.
Ayrıca ısı sorunuda yok 40-45 derece ile mining yapıyorum.

Aslında moderatörler başlığı değiştirmiş olmasaydı konu daha iyi anlaşılabilir olurdu.
'Yeni sürüm driverla hız düşmeden mining yapmanın yolu var mı?' demiştim.

Benim dediğim şey son zamanlarda çıkmış olacak hem oyun için hem mining için driver arıyorum.
Ayrıca ısı sorunuda yok 40-45 derece ile mining yapıyorum.
Aynı kart bende de var, cevap çok kesin. Hayır yapamazsınız. Farklı bir driver da mevcut değil çıkması da ihtimal dahilinde değil. Üzgünüm.
Neden eski bir driverla yapmıyorsunuz miningi anlamadım ? Eski driver kullanmanın size bir zararı olmayacaktır.
Mining için kullanılabilecek tek driver mevcut çünkü. Şu Nvidia tarafından yanlışlıkla yayınlanan sonra kaldırılan beta driver.

Aynı kart bende de var, cevap çok kesin. Hayır yapamazsınız. Farklı bir driver da mevcut değil çıkması da ihtimal dahilinde değil. Üzgünüm.

Mining için kullanılabilecek tek driver mevcut çünkü. Şu Nvidia tarafından yanlışlıkla yayınlanan sonra kaldırılan beta driver.
Emin misiniz yapılmadığına, bu driver olayı sadece 3060 için mi geçerli ? Arkadaş kartının LHR olmadığını söylemiş.

Arkadaşım 3070 kullanıyor fakat gayet son sürümde normal bir şekilde yapabiliyor. Forumda da bolca 3060 ile mining yapıp oyun oynayan arkadaşlar mevcut.

RX 6600XT ile Nicehash ile yapıyorum Windows üzerinde. Günlük işlerimi yaparken engel olmuyordu bana.
6600XT nvidia gibi bir kilit kullanmıyor.
Neden eski bir driverla yapmıyorsunuz miningi anlamadım ? Eski driver kullanmanın size bir zararı olmayacaktır.
Ben yeni driverlardaki render scailing özelliğini falan istiyorum. Birde bu beta driverı kullanırken ara sıra nvidia denetim masası çöküyor. Onun dışında problem yok mining rahat yapıyorum.
Emin misiniz yapılmadığına, bu driver olayı sadece 3060 için mi geçerli ? Arkadaş kartının LHR olmadığını söylemiş.

Arkadaşım 3070 kullanıyor fakat gayet son sürümde normal bir şekilde yapabiliyor. Forumda da bolca 3060 ile mining yapıp oyun oynayan arkadaşlar mevcut.
3070 kartı driverla kilitlenen bir kart değil. Biraz araştırırsan sadece driver ile kilit atılmaya çalışılan kartın 3060 olduğunu görürsün.

Geri
Yukarı