RTX 3060 (Mobile) vs RTX 2060

Ben de merak ediyorum kaynagini linkleyebilir misin acaba?
Belli bir kaynaktan bakmadım 3-4 farklı sayfaya baktım hem özelliklere, hem testlere bakınca böyle duruyor. Arkadaşın attığı videoda işler farklı gibi. Donanım farklılıkları olmasın o sonuçlar?

Timespy'dan 9000 aliyorum, 2060 Super 8700 aliyor kardesim. Bunun kaynagi benim.
Timespy verileri ortalama 7800 gösteriyor. Bozuk olan bir RTX 3060 mobile teste girip 5000 alırsa gider ona güvenirim o zaman. Kaynağı sen isen.

Passmark değerlerine göre de mesela Benim GTX 970 10800 puan alırken arkadaşın GTX 1060'ı 8900 puan alıyor. Benim GTX 970 daha mı iyi yani? Değil uygulamaya gelince. Donanım farkları önemli bir konu.

PassMark değerlerine göre de mesela Benim GTX 970 10800 puan alırken arkadaşın GTX 1060'ı 8900 puan alıyor. Benim GTX 970 daha mı iyi yani? Değil uygulamaya gelince. Donanım farkları önemli bir konu.

PassMark guvenilir bir test degil. 3D Mark marka gibi bir şey.
Timespy verileri ortalama 7800 gösteriyor.
7800'e gulerim bu arada.

Bir sitede 7800, bir sitede 8300 gösteriyor ortalama Timespy skoru RTX 3060 Mobile'ın.

Sende 9000 çıkıyorsa Timespy çok güvenilir demek ki bu kadar sapma varsa haklısın hocam.

RTX 2060 Super'in de 8700 Timespy ortalama skoru çıkıyorsa demek ki kullanıcılar 8700 alıyordur o zaman. Sadece RTX 3060 Mobile'a komplo düzenlenmiş ortalamaları düşük çıkıyor aslında daha fazla alıyorlar. Bende her şey netleşti o zaman........
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bir sitede 7800, bir sitede 8300 gösteriyor ortalama Timespy skoru RTX 3060 Mobile'ın.

Sende 9000 çıkıyorsa Timespy çok güvenilir demek ki bu kadar sapma varsa haklısın hocam.

RTX 2060 Super'in de 8700 Timespy ortalama skoru çıkıyorsa demek ki kullanıcılar 8700 alıyordur o zaman. Sadece RTX 3060 Mobile'a komplo düzenlenmiş ortalamaları düşük çıkıyor aslında daha fazla alıyorlar. Bende her şey netleşti o zaman...

Senin attığında işlemci zayıf ve 105W 3060 var. Benim attığımda 140W 3060 ve 5800H var. 2060 kasada ortalama 160W güç harcıyor. 140W 3060 la karşılaştırmak daha sağlıklı.

Acaba ortalama skor Max-Q GPU'lari da kapsiyor olabilir mi? Laptop GPU'lari masaustu GPU'lari gibi degil biliyorsun degil mi? Cok farkli guclerde uretiliyorlar. Istedigin her testi yaparim Mobil 130 Watt 3060 yaklasik RTX 2070 gucunde. Iki site karistirdin diye elinde olmayan bir GPU hakkinda bu kadar kesin bilgiye sahip olabildigine gore bayağı asmissin olayi yani.

RTX 2060 Super'in de 8700 Timespy ortalama skoru çıkıyorsa demek ki kullanıcılar 8700 alıyordur o zaman. Sadece RTX 3060 Mobile'a komplo düzenlenmiş ortalamaları düşük çıkıyor aslında daha fazla alıyorlar. Bende her şey netleşti o zaman........

Max-Q o laptop, sagdan soldan buldugun kaynagi belli olmayan videolarla anca kendini kandirirsin. Super ya adam 0 bilgi sadece egolariyla kendini hakli cikartacak onu izliyoruz. Yasin kac arkadasim?

Son düzenleme:
Soruyu soran arkadaş Watt değeri de versin o zaman karşılaştırma yaparken.

Egolarım tavan. En haklı sizsiniz, ne deyim. Soruyu soran 140 watt, 130 watt diye bir şey belirtmiyor. Ben de kendimce araştırıyorum ve sonuç söylüyorum farklı kaynaklardan bakarak. Arkadaşın alacağı 105 watt belki.

Neyse sonuç olarak yanılmışım konuyu açan arkadaşım. Özür diliyorum herkesten. 10 watt bile olsa RTX 3060 Mobile'ı seç. Her şeyi masaüstünden daha iyidir, daha kaliteli, uzun ömürlüdür. Isınmaz da overlock çok iyi yaparsın. Masaüstü RTX 2060 Super halt etmiş RTX 3060 Mobile'ın yanında.

Yani ilginçsiniz. Sanki adam 140 watt RTX 3060 Mobile diye bir şey yazmışta ben özellikle 105 watt, 50 watt, bilmem ne watt sonucu atmışım.

Kardeşim yaşım 5, egolarım tavan. En haklı sizsiniz, ne deyim. Soruyu soran 140 watt, 130 watt diye bir şey belirtmiyor. Ben de kendimce araştırıyorum ve sonuç söylüyorum farklı kaynaklardan bakarak. Arkadaşın alacağı 105 watt belki.

Neyse sonuç olarak yanılmışım konuyu açan arkadaşım. Özür diliyorum herkesten. 10 watt bile olsa RTX 3060 Mobile'ı seç. Her şeyi masaüstünden daha iyidir, daha kaliteli, uzun ömürlüdür. Isınmaz da overlock çok iyi yaparsın. Masaüstü RTX 2060 Super halt etmiş RTX 3060 Mobile'ın yanında.

Yani ilginçsiniz. Sanki adam 140 watt RTX 3060 Mobile diye bir şey yazmışta ben özellikle 105 watt, 50 watt, bilmem ne watt sonucu atmışım.

Amacimiz kartlarin performansini belirlemek ise tabii ki masaustu kartlar gucu kullanimi kendilerine en yakin olanla kiyaslanacak. Gidip 80 Wattlik 3060'yi baz almanin mantigi nedir? Burada sicaklik karsilastirmiyoruz performans karsilastiriyoruz tabii ki en performanslisiyla karsilastiracaksin.

Egolarım tavan. En haklı sizsiniz, ne deyim. Soruyu soran 140 watt, 130 watt diye bir şey belirtmiyor. Ben de kendimce araştırıyorum ve sonuç söylüyorum farklı kaynaklardan bakarak. Arkadaşın alacağı 105 watt belki.

Dostum arkadaş W belirtmediyse masaüstü ve laptop olarak en yakın sonuca bakarrsınki sağlıklı bir karşılaştırma olsun. Rastgele sonuçlara bakarak çok yanlış karşılaştırma yapılır.

Geri
Yukarı