RTX 3060 model tavsiyesi

Daha fazla  
Kart çıktığında yetişebilirsem RTX 3060 almayı düşünüyorum. Bütün modellerin aynı anda piyasaya çıktığını kabul etsek belli başlı modeller arasında;
MSI, ASUS, Palit, INNO3D ve Gigabyte markaları öne çıkar diye düşünüyorum.

Bu markaları hangi sıralama ile alırdınız aralarında büyük bir fiyat farkı olmasa?

ASUS'u daha önce Dual RX 580'den biliyorum. Soğutmasından ve performansından memnun kalmıştım. Ayrıca 3 yıl garanti sunması da bir artı.
Bu sebeplerden dolayı ilk olarak ASUS'a yönelmek istiyorum.
Sizlerin düşünceleri nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında model yerine fiyata göre almanız daha mantıklı. Gerçi anında biteceği için model bile seçilemeyeceğini düşünüyorum.

Hocam hangisini yakalarsanız alın. Hepsini gördünüz aşırı yüklü işler yapmıyorsanız oyun içinse en ucuzunu alın. 5 derece fark eder onu da kasa içi soğutma ile çözersiniz.

MSI gaming x birinci tabi ki. Sonradan gelenler birbirinin benzeri zaten.
3000 serisinde çoğu Gaming X Trio(3060Ti, 3070, 3080)Ventus ile aynı PCB kullandı kartlarda, MSI da bunun üzerine Suprim serisini çıkardı, bu nesilde öncelikli bir kart değil, sadece soğutmaya oynamışlar, VRM'ler olabilecek en ibtidai durumda.

Palit'in GP OC modelleri ucuza bulunursa alınabilir. Dual modelleri de alınabilecek durumda bence.
ASUS'un Dual serisi de başarılıdır.

Geri
Yukarı