RTX 3060 oyunda 55 derece

Ekran kartıma overvolt yaptım ve overvolt sonucunda oyuna girip baktığımda ekran kartım en fazla 60 dereceye çıkıyor ancak her zaman %100 çalışıyordu çalışmasında problem var mı yani herhangi bir sıkıntı olur mu yoksa herhangi bir sorun yok mu? Yapmış olduğum overvolt değerleri şu şekilde:

Eki Görüntüle 1886263

Normal benimki RTX3060 değil ama AMD RX6600 1saat oyun oynuyorum bakıyorum 50°

Bendede RTX 3060 12 GB OC var Fornite oynarken 85 dereceye çıkıyor. Camı açık oynayınca 65 70 derece oluyor. 170 FPS alıyorum. Aceba benim kartta mı sorun var yoksa seninki mi çok iyi çözemedim. 🤔🤔

Bende de RTX 3060 12 GB OC var Fornite oynarken 85 dereceye çıkıyor. Camı açık oynayınca 65 70 derece oluyor. 170 FPS alıyorum. Aceba benim kartta mı sorun var yoksa seninki mi çok iyi çözemedim. 🤔🤔
Arkadaşın değerleri çok iyi. Ancak sizin değerler de bir tık fazla. Şuradan FurMark indirip kartınıza stres testi yapar mısınız?

İndirdikten sonra programı açtığınızda, çözünürlüğü 1920x1080, Anti-aliasing'i ise 8X MSAA olarak ayarlayıp GPU stress test butonuna basın. Ve evet, böylece kartı aşırı derecede yüke sokmuş olacaksınız. Bu testi 15 dakika boyunca kapatmayın. 15 dakika açık kalsın. Eğer kart test esnasında 90 derecelere çıkarsa, işte o zaman bir sorun var demektir. Kartın bakımını, temizliğini, termal macun yenilemesini falan yapmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı