RTX 3060 oyunda 80-85 derece oluyor

Alili42

Hectopat
Merhaba, RDR 2 veya GTA 5 oynarken ekran kartı ve işlemci 70-75 derece civarında fakat İnternet Kafe Simulator 1 oynarken ekran kartı 80-85 derecelere fırlıyor, Fortnite oynarken de ikisi birlikte 80-85 derecelere çıkıyor. Neden böyle oluyor acaba?
Sistemim:
Ryzen 5600 (stok fan ile kullanıyorum)
ASUS Dual RTX 3060.

İşlemcim stok fandan dolayı yüksek sıcaklıkta çalışabilir onu anlıyorum ama ekran kartı neden öyle ve neden yüksek sistemli oyunlarda normalken düşük sistemli oyunlarda yüksek derecede?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, RDR 2 veya GTA 5 oynarken ekran kartı ve işlemci 70-75 derece civarında fakat İnternet Kafe Simulator 1 oynarken ekran kartı 80-85 derecelere fırlıyor, Fortnite oynarken de ikisi birlikte 80-85 derecelere çıkıyor. Neden böyle oluyor acaba?
Sistemim:
Ryzen 5600 (stok fan ile kullanıyorum)
ASUS Dual RTX 3060.

İşlemcim stok fandan dolayı yüksek sıcaklıkta çalışabilir onu anlıyorum ama ekran kartı neden öyle ve neden yüksek sistemli oyunlarda normalken düşük sistemli oyunlarda yüksek derecede?
Kasan temiz mi, Montajlama doğru mu yani hava akışı iyi mi?

Doğru hocam

Hava akışı da iyi

Şu videonun sadece %100 CPU çözümüne bak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet hocam dediğiniz gibi işlemci stock fandan bu derecelerde büyük ihtimal. Bakımlarını yaptınız mı?

Ekran kartı fanları ne kadar dönüyor? Ayrıca boştaki sıcaklıklar normal mi virüs vs olabilir belki bir kontrol edin yardımcı olmaya çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı