RTX 3060 PC'de ekran gelmiyor

paablocu

Yoctopat
Daha fazla  
İlk olarak masaüstü bilgisayarımı vatandan aldım Mart'ın 20'si gibi bir tarihti 10 gün olmadan başıma bu iş geldi. Bir sabah uyandım PC'yi açtım yarım saat video falan izledim sonra uyku moduna aldım yarım saat dışarı çıktım bir geldim görüntü yok. Dedim ilk kablolardandır taktım çıkardım yok HDMI taktım çıkardım yok monitörümü kontrol ettim laptopu bağladım(HDMI ) monitör çalışıyor. Gittim bir de display kablosu aldım taktım denedim yok. RAM'leri söktüm taktım ekran kartını söktüm taktım sırasıyla yine görüntü yok. Sonra gittim vatana onlar baktı üstün körü anakart pilini çıkardılar başka ekran kartı taktılar yine görüntü yok. Dediler git hasar tespiti yap dedim.(Windows onlardan almadığım için biz yapamayız dediler). Gittim başka bir bilgisayarcıya o da ekran kartı taktı çıkardı başka RAM denedi yine olmadı.

Sonra anakarta başka bir kablo taktı açtı biraz bekledi bir dıt sesi geldi o kablodan. Sonra dedi ki RAM görmüyor ondan dolayı çalışmıyor başka RAM taktık yine olmadı. Dedim tamamdır. Anakartı yolladım servisi araya bayram falan girdi 2 gün önce anakartım geldi. Götürdüm kasayı yine vatana montajı vs yaptılar falan. Gittim PC'yi almaya yine görüntü yok. Anakartta tamirden gelince bir sorun yok yazmışlar üstüne. İşlemci kaynaklı olabileceğini söylediler işlemciyi de yolladım garanti servisine işlemci bugün yola çıkmış. Acaba yine olmazsa sorun neden kaynaklı olabilir. Bir de anakartı incelediğimde soket yerinde o tellerden bazıları eğilmiş gibi geldi gözüme.

Bir de PC gayet iyi çalışıyor ekran kartının LED'i yanıyor işlemci fanı kasa fan+RGB çalışıyor.

Sistem özelliklerim:
- G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v tek modül RAM.
- Xigmatek X-Power 650W 80Plus güç kaynağı.
-ASUS Prime H610M-D D4 Intel H610 soket 1700 DDR4 3200MHz M.2 anakart.
-Prime H610M-D
-Intel Core i5 12400F soket 1700 12. nesil 2.50GHz 18MB önbellek 10nm işlemci.
- Power Boost vk- M202b USB 3.0 mesh 4x120mm RGB fan ATX siyah kasa.
-Crucial 500GB P3 serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma.
-ASUS GeForce DUAL-RTX3060-O8G 8 GB GDDR6 192bit 1837MHz NVIDIA ekran kartı.
-Kioxia 480GB Exceria serisi SATA 3.0 SSD (555MB okuma / 540 MB yazma)

Dosya Ekleri

• aa.jpeg
    aa.jpeg
    280,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Monitöre baktın mı? Monitör bozulmuş olabilir. Veya PSU bozulmuştur veya tek RAM ile dene ya da kaynak CPU danda olabilir.

Şu an işlemcim teknik servisten geliyor daha montaj yaptırmadım. Ramleride dediğim gibi gittiğim tamircide denedim yine açılmadı. Ben diyorum ki eğer işlemcim geldi ve yine çalışmadı neden şüphelenmeyim çünkü anakart gitti geldi RAM'ler zaten sağlam ekran kartı da öyle. PSU desem PC'nin bütün parçaları elektrik alıyor bir arıza olsa bir yerden kendini belli ederdi diye düşünüyorum. Monitörü laptopa bağladım aktif olarak kullanıyorum.

Şu an işlemcim teknik servisten geliyor daha montaj yaptırmadım. Ramleride dediğim gibi gittiğim tamircide denedim yine açılmadı. Ben diyorum ki eğer işlemcim geldi ve yine çalışmadı neden şüphelenmeyim çünkü anakart gitti geldi RAM'ler zaten sağlam ekran kartı da öyle. PSU desem PC'nin bütün parçaları elektrik alıyor bir arıza olsa bir yerden kendini belli ederdi diye düşünüyorum. Monitörü laptopa bağladım aktif olarak kullanıyorum.

GPU'nun VRAM'i bozulmuş olabilir veya anakart BIOS güncellemesi gelmiştir.

GPU'nun içinde VRAM vardır o sorunlu olabilir. İnternetten bakabilirsin. Veya sistemi iade edip yenisini alabilirsiniz.

En olmadı PSU yollıyacağım. İade etmek istediğimde ben mağazadan aldım PC'yi ve sadece 10 gün kullandım böyle bir hakkın yok dediler çünkü OEM alın vs. Vs. Böyle bir hakkım var mı sonuçta 17k para verdim.

En olmadı PSU yollıyacağım. İade etmek istediğimde ben mağazadan aldım PC'yi ve sadece 10 gün kullandım böyle bir hakkın yok dediler çünkü OEM alın vs. vs. Böyle bir hakkım var mı sonuçta 17k para verdim.

RAM slotlarını temizleyiniz ve 2 RAM'ın yerlerini birbiriyle değiştirin. (RAM slotlarını ıslak mendil ile temizlemeyin bir peçete varsa onunla yapın)

Geri
Yukarı