RTX 3060 R5 5500 Valorant'ta düşük grafik ayarlarında darboğaz yapar mı?

muckredbul

Hectopat
Daha fazla  
RTX 3060 12 GB ekran kartı Ryzen 5 5500 ve 16 GB RAM ile düşük grafik ayarlarında Valorant'ta minimum 300'e yakın FPS alıyorum. Sizce bu darboğaz yapar mı? Bir de bilen varsa işlemci kullanımı ekran kartının kullanımından fazla olunca mı oluyor ve darboğaz nereden anlaşılıyor tam olarak?

RTX 3060 12 GB ekran kartı Ryzen 5 5500 ve 16 GB RAM ile düşük grafik ayarlarında Valorant'ta minimum 300'e yakın FPS alıyorum. Sizce bu darboğaz yapar mı? Bir de bilen varsa işlemci kullanımı ekran kartının kullanımından fazla olunca mı oluyor ve darboğaz nereden anlaşılıyor tam olarak?

5500 RTX 3060'ı besleyecek güçte bir işlemci zaten darboğaz yapmaz ama yine de işlemcinin üstündeki gücü hafifletip ekran kartına yoğunluk vermek istersen grafikleri arttırabilirsin.

5500 RTX 3060'ı besleyecek güçte bir işlemci zaten darboğaz yapmaz ama yine de işlemcinin üstündeki gücü hafifletip ekran kartına yoğunluk vermek istersen grafikleri arttırabilirsin.

Zaten bende Valorant oynuyorum ayrıntı kalitesi ve belli ayarlar dışında diğerleri oyunu etkilemiyor bence.

Evet, RTX 3060'ı Valorant düşük ayarlarda tam performans kullanmak için 7800x3D falan lazım sanırım.

Ama bunu tam "darboğaz" şeklinde tanımlayamayız sonuçta oyunun GPU kanadından gereksinimi aşırı düşük.

Düşükte o değerler ise sıkıntı var yüksekte o değere yakın alsaydınız sıkıntı olmazdı grafikleri arttırın.

Zaten bende Valorant oynuyorum ayrıntı kalitesi ve belli ayarlar dışında diğerleri oyunu etkilemiyor bence.

İşlemci kullanımı GPU kullanımından yüksek oluyor bu şekilde ama grafikleri artırınca arada bir GPU üste geçiyor bende monitörün Hertz'ini tam olarak alayım diye grafikleri düşürdüm zaten alıyordum ama daha stabil olsun diye.

Aslında abartmışım GPU CPU'dan yine yüksek oluyor ama arada bir altına düşüyor bir de kullanım değerleri düşük GPU 40 CPU 37 35 oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı