RTX 3060 R5 5600X sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Lawe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 163

Lawe

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Aklımda ekran kartı olarak RTX 3060 işlemci olarak ise AMD Ryzen 5600X düşünüyorum. Oynadığım oyunlar çok yüksek gereksinimli oyunlar değil PUBG Mobile ve bazen Minecraft ve GTA 5 ancak sürekli bilgisayar başındayım PUBG Mobile'de tüm ayarları en yükseğe çekiyorum ve ekran çözünürlüğünü normalden yüksek yapıyorum. Sizce alınır mı?

Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Aklımda ekran kartı olarak RTX 3060 işlemci olarak ise AMD Ryzen 5600X düşünüyorum. Oynadığım oyunlar çok yüksek gereksinimli oyunlar değil PUBG Mobile ve bazen Minecraft ve GTA 5 ancak sürekli bilgisayar başındayım PUBG Mobile'de tüm ayarları en yükseğe çekiyorum ve ekran çözünürlüğünü normalden yüksek yapıyorum. Sizce alınır mı?
Bütçe nedir?

i3 12100 ve RX 6700 şu anda vatan da indirimde onu da düşünebilirsin 1850 +1850 +1200 +6500+1500+1000 gibi bir maliyeti olur. sonra i5 e da çıkabilirsin.
bende yeni topladımda i3 10105f almıştım sonra begenmedim gittim i5 11400f aldım. anakartı almasam i3 alırdım.

5600X kadar gereksiz bir işlemci yok alınmaz onun yerine düz 5600 daha mantıklı. Bütçe nedir? AMD önerisine açık mısınız yoksa sadece NVIDIA mı önerelim?

Geri
Yukarı