RTX 3060 - R5 5600X sistem kendi kendine yeniden başlıyor

darkzy

Decapat
Daha fazla  
Donanım bilgilerim:
  • RTX 3060.
  • AMD R5 5600X.
  • Anakartım ASUS TUF Gaming B550-Plus
  • Power Supply ASUS TUF 650W 80+ Bronze.

Birkaç hafta önce temizlenmesi ve termal macunu değişmesi için tanıdığım bir bilgisayarcıya bıraktım, aldığımdan beri bir sıkıntısı yoktu ardından dünden beri kendi kendini yeniden başlatıyor. Dün hiçbir hata vermeden resliyordu, bugün CPU over temperature error hatası aldım. Ardından tekrardan oyuna girip bu sefer sıcaklık değerlerini açıp takip ettim, 80-84 aralarında gezdi ve kapanmadı. Dün Opera'da video izlerken kapandı, belli bir şey yaparken kapanmıyor. Random zamanlarda masaüstünde bile kapanabiliyor, nedenini bulmadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Not: BIOS'um güncel değil.

Power supply ASUS 650w - Zakupy Google

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağınızda sorun olabilir veyahut işlemci fanınızı kontrol edin çalışıyorsa büyük ihtimal yanlış takılmıştır ya da kalitesiz bir macun sürülmüştür.

Donanım bilgilerim:
  • RTX 3060.
  • AMD R5 5600X.
  • Anakartım ASUS TUF Gaming B550-Plus
  • Power Supply ASUS TUF 650W 80+ Bronze.

Birkaç hafta önce temizlenmesi ve termal macunu değişmesi için tanıdığım bir bilgisayarcıya bıraktım, aldığımdan beri bir sıkıntısı yoktu ardından dünden beri kendi kendini yeniden başlatıyor. Dün hiçbir hata vermeden resliyordu, bugün CPU over temperature error hatası aldım. Ardından tekrardan oyuna girip bu sefer sıcaklık değerlerini açıp takip ettim, 80-84 aralarında gezdi ve kapanmadı. Dün Opera'da video izlerken kapandı, belli bir şey yaparken kapanmıyor. Random zamanlarda masaüstünde bile kapanabiliyor, nedenini bulmadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Not: BIOS'um güncel değil.

Power supply ASUS 650w - Zakupy Google

80 84 derece stok fan ile mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı