_efsane

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yarın RTX 3060 modelini alacağım (2060 Super Aorus'dan geçiş yapıyorum fazla ısındığı için. %100 fan hızında 81derece kasam MB511 mesh adet önde fan 4 adet egzoz fan olmasına rağmen. Kartım 1 yıllık macun yenilemenin gerekli olduğunu sanmıyorum)

MSI Gaming X 3060 (8600TL) modeline karar kılmıştım gün boyudur forumlarda konularını okuyorum MSI RTX 3000 serisin önerilmiyor nedense PCB'sinden kaynaklı sanırım ama neden anlamadım tam olarak net bir açıklayıcı bilgi veren yok testlerde maksimum 65derece(%37 falandı sanırım fan hızıda) gördüm ortalama 55-58derece %30 fan hızında bence çok güzel bir değer.

Ama sonradan bu yorumlardan ötürü biraz aklım ROG STRIX'e kaydı (STRIX daha iyi olduğunu biliyorum ama arada bayağı bir fiyat farkı var)
ROG STRIX 3060 (9180TL) sizce aradaki yaklaşık 550TL farkı verip Gaming X yerine ROG STRIX alınır mı çok ama çok kararsız kaldım uzun yıllar sorun yaşamadan serin çalışmasını istiyorum alacağım kartın (550TL para az bir fark değil benim için biraz zorlamam gerekecek)
Ama bu ekstra 550TL miktarı sizce bir ay mining yaparak çıkartabilir miyim? Ama ETH 2.0 güncellemesi ile kazım duracak deniyordu temmuz ayında başka bir coin kazabilir miyim bir ayda o ekstra masrafı çıkartacak kadar.
Acayip derecede kararsız kaldım lütfen bilgisi olan birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Gaming X serisi kart kullanıyorum. Öyle anlatıldığı kadar da kötü kartlar değiller. Testlerde de iyi sonuçlar ortaya çıkartıyorlar. Benim aldığım dönemde ROG'la ciddi fiyat farkı vardı. Aradaki farka değmez deyip MSI Gaming X almıştım.

Ama şunu da belirtmek lazım. ROG Strix piyasadaki en iyi seri. Bunu göz önünde bulundurarak alın derim.

@DemirKipi MSI Gaming X serisine kim kötü diyor merak ettim? :D Gaming X tasarım ve soğutma olarak gayet iyi.

Arkadaşlar yarın RTX 3060 modelini alacağım (2060 Super Aorus'dan geçiş yapıyorum fazla ısındığı için. %100 fan hızında 81derece kasam MB511 mesh adet önde fan 4 adet egzoz fan olmasına rağmen. Kartım 1 yıllık macun yenilemenin gerekli olduğunu sanmıyorum)

MSI Gaming X 3060 (8600TL) modeline karar kılmıştım gün boyudur forumlarda konularını okuyorum MSI RTX 3000 serisin önerilmiyor nedense PCB'sinden kaynaklı sanırım ama neden anlamadım tam olarak net bir açıklayıcı bilgi veren yok testlerde maksimum 65derece(%37 falandı sanırım fan hızıda) gördüm ortalama 55-58derece %30 fan hızında bence çok güzel bir değer.

Ama sonradan bu yorumlardan ötürü biraz aklım ROG STRIX'e kaydı (STRIX daha iyi olduğunu biliyorum ama arada bayağı bir fiyat farkı var)
ROG STRIX 3060 (9180TL) sizce aradaki yaklaşık 550TL farkı verip Gaming X yerine ROG STRIX alınır mı çok ama çok kararsız kaldım uzun yıllar sorun yaşamadan serin çalışmasını istiyorum alacağım kartın (550TL para az bir fark değil benim için biraz zorlamam gerekecek)
Ama bu ekstra 550TL miktarı sizce bir ay mining yaparak çıkartabilir miyim? Ama ETH 2.0 güncellemesi ile kazım duracak deniyordu temmuz ayında başka bir coin kazabilir miyim bir ayda o ekstra masrafı çıkartacak kadar.
Acayip derecede kararsız kaldım lütfen bilgisi olan birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim bu konuda.

Buyurun fotoğraflara bakın. Hocam 550TL az para değil ancak bu ekran kartını bir defa alıyorsunuz ve bence ROG STRIX almanız çok daha mantıklı.

Dosya Ekleri

• 02D25C2A-8487-4CCC-882D-28BBCF025C80.jpeg
    02D25C2A-8487-4CCC-882D-28BBCF025C80.jpeg
    172 KB · Görüntüleme: 63
  • D5511154-52B2-429F-BD11-336E46523817.jpeg
    D5511154-52B2-429F-BD11-336E46523817.jpeg
    139 KB · Görüntüleme: 62
Gaming X serisi 2060 Super kullanıyorum. Değerlerden gayet memnunum. Ayrıca söylediğin fiyatları ben bulamadım, link paylaşır mısın?

3000 serisinde sorun var o zaman onu anladım geçmiş modellerde sorun görmedim de kendim 1,5 senedir MSI GAMİNG X 1660 Super kullanıyorum hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar.
Aslına bakarsanız buna sorun var diyemeyiz. Çünkü bu PCB tasarımı sadece eleştiriliyor. Ancak ortada sorun oluşturacak bir durum yok. Yani 3000 serisi MSI Gaming X serisi alsanız da oldukça memnun kalacaksınızdır.

"Ama bu ekstra 550TL miktarı sizce bir ay mining yaparak çıkartabilir miyim?" buraya kadar önerebileceğim şeyleri düşünüyordum, nedense vazgeçesim geldi...

Dostum kartı mining için almıyorum alsam bile bu sonuçta benim tercihim olurdu orada anlatmak istediğim o ekstra 550TL benim için önemli bir miktar ama 1 ay mining yaparak o ekstra paramı geri alırsam çok güzel olur.

Geri
Yukarı