RTX 3060 sistem alınır mı?

Önerdiğin bir sistem var mı peki.
Hocam biraz bakındım ama şuanlık gözüme benim de bu mantıklı geldi. Biraz daha iyiden kastım şuydu Rtx 3060 yerine 3060ti lı ryzen 5 5000 yerine 5600x li bir sistem felan olabilir belki diye öyle yazdım. Gerçi 3060ti olsa bile maks 8gb olurdu 12gb lığın fiyatı çok daha yukarlarda olurdu tahminimce. Bu sistem mantıklı gibi duruyor şuan. Ha belki indirim olur bişey olur daha sonralar onu bilemem. Bir de bu tip sistemlere anakartı biraz dandik takıyorlar dandikten kastım diğer donanımların yanında zayıf kalıyor anakart. Geçen yıl eylül ayında 3060ti Ryzen5 5600x li 512gb m2 ssd li sistem satın aldım itopyadan. Taktıkları anakart Gigabyte b450 m s2h dı. İki ay önce Msi Mag X Tomahawk Wifi anakart ile değiştirdim. Eğer imkanınız varsa sistemi aldıktan sonraki zamanda da anakartı değiştirebilirsiniz.

Hocam biraz bakındım ama şu anlık gözüme benim de bu mantıklı geldi. Biraz daha iyiden kastım şuydu RTX 3060 yerine 3060 Ti'lı Ryzen 5 5000 yerine 5600Xli bir sistem falan olabilir belki diye öyle yazdım. Gerçi 3060 Ti olsa bile maksimum 8 GB olurdu 12 GB lığın fiyatı çok daha yukarlarda olurdu tahminimce. Bu sistem mantıklı gibi duruyor şu an. Ha belki indirim olur bir şey olur daha sonralar onu bilemem. Bir de bu tip sistemlere anakartı biraz dandik takıyorlar dandikten kastım diğer donanımların yanında zayıf kalıyor anakart. Geçen yıl eylül ayında 3060 Ti Ryzen 5 5600Xli 512 GB M.2 SSD'li sistem satın aldım İtopya'dan. Taktıkları anakart Gigabyte B450 m S2H'dı. İki ay önce MSI MAG X Tomahawk Wi-Fi anakart ile değiştirdim. Eğer imkanınız varsa sistemi aldıktan sonraki zamanda da anakartı değiştirebilirsiniz.

Anakartı değiştirdim kanka zaten

ASUS Prime A520M-A ekledim​

Hocam biraz bakındım ama şu anlık gözüme benim de bu mantıklı geldi. Biraz daha iyiden kastım şuydu RTX 3060 yerine 3060 Ti'lı Ryzen 5 5000 yerine 5600Xli bir sistem falan olabilir belki diye öyle yazdım. Gerçi 3060 Ti olsa bile maksimum 8 GB olurdu 12 GB lığın fiyatı çok daha yukarlarda olurdu tahminimce. Bu sistem mantıklı gibi duruyor şu an. Ha belki indirim olur bir şey olur daha sonralar onu bilemem. Bir de bu tip sistemlere anakartı biraz dandik takıyorlar dandikten kastım diğer donanımların yanında zayıf kalıyor anakart. Geçen yıl eylül ayında 3060 Ti Ryzen 5 5600Xli 512 GB M.2 SSD'li sistem satın aldım İtopya'dan. Taktıkları anakart Gigabyte B450 m S2H'dı. İki ay önce MSI MAG X Tomahawk Wi-Fi anakart ile değiştirdim. Eğer imkanınız varsa sistemi aldıktan sonraki zamanda da anakartı değiştirebilirsiniz.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim ayrıca.

Anakartı değiştirdim kanka zaten

ASUS Prime A520M-A ekledim​

Hocam yalan yok anakartlar hakkında çok detaylı bilgiye sahip değilim. Benim bu işlerden çok iyi anlayan bi arkadaşım var sıvı soğutmayı bilgisayarıma monte ederken bu anakart diğer parçalara göre zayıf kalıyor demişti. Ben de ilk fırsatta anakartı değiştim. Başka bir tanıdıktan benim için birkaç anakart seçeneği bulmasını rica ettim X serisi anakartlar daha performanslı olurmuş benim sistemde felan öyle söylemişti. Bu anakart hakkında bir fikrim yok ama belki bu da zayıf kalabilir o parçaların yanında. Konuya hakim arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir bu anakart konusunda.

Hocam yalan yok anakartlar hakkında çok detaylı bilgiye sahip değilim. Benim bu işlerden çok iyi anlayan bir arkadaşım var sıvı soğutmayı bilgisayarıma monte ederken bu anakart diğer parçalara göre zayıf kalıyor demişti. Ben de ilk fırsatta anakartı değiştim. Başka bir tanıdıktan benim için birkaç anakart seçeneği bulmasını rica ettim X serisi anakartlar daha performanslı olurmuş benim sistemde falan öyle söylemişti. Bu anakart hakkında bir fikrim yok ama belki bu da zayıf kalabilir o parçaların yanında. Konuya hakim arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir bu anakart konusunda.

Anladım kanka çok sağ ol bu olmazsa aynı sistemin indirimli halini bulup alırım verdiğin fikirler için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı