Çözüldü RTX 3060 sistem Discord yayınında oyundayken 5-10 FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gondordoltr

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Taşıma Lojistik. LTD.ŞTİ
Discord'da arkadaşlarıma yayın açtığımda yayının 5-10FPS olduğunu söylüyorlar. Discord'u yeniden kurdum sorun çözülmedi. PC'yi formatladım sorun çözülmedi. Bunun sebebi nedir? Masaüstünde iken gayet akıcı olduğunu söylüyorlar ama oyuna girdiğimde donduğunu söylüyorlar. Bunun sebebi nedir? Bilen yardımcı olabilir mi? Sistemi yeni topladım ve bu durum bayağı canımı sıkıyor.

Kullandığım sistem;
i3 12100F.
RTX 3060.
16 GB 3200MHz
M.2 SSD 1TB.

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Anakartı araştırdıktan sonra anakart BIOS'unu güncelledim ve temiz bir kurulum yaptım. Yazılım olarak sadece işlemci ve ekran kartının sürücülerini kurdum. Şu an bir sorun yok.

Anakart güncelleme için bu videoya bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Discord üzerinden FPS olarak 30 ve yukarisini sectiginize emin misiniz? Eğer öyleyse ya sizin ya da onların interneti kötü olduğu için kasiyordur.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Anakartı araştırdıktan sonra anakart BIOS'unu güncelledim ve temiz bir kurulum yaptım. Yazılım olarak sadece işlemci ve ekran kartının sürücülerini kurdum. Şu an bir sorun yok.

Anakart güncelleme için bu videoya bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Geri
Yukarı