RTX 3060 sistem GTA 5'de donuyor

Öncelik falan ayarlamana gerek yok. Bu sistem öyle böyle çatır çatır oynatır o oyunu. Yüksek fps’ten olabilir, nvidia denetim masasından DSR açın, 4K yapın oyunu. Belki düzelebilir.

O zaman çok fazla FPS aldığınızdan oyun motoru deliriyor da olabilir. Silince ayarları Ultra'ya çekin, yetmezse Advanced Graphics kısmına girip en aşağıdaki off yazan seçeneği 2X yapın.
dosyayı daha silmedim ama bazı şeyleri tekrar orta ayarlara çektim 59fps sabit. kasma yok ama bana koyuyo böyle bi sistemde 59fps sabit oynamak yine de dosyayı silip deniyimi.

Öncelik falan ayarlamana gerek yok. Bu sistem öyle böyle çatır çatır oynatır o oyunu. Yüksek fps’ten olabilir, nvidia denetim masasından DSR açın, 4K yapın oyunu. Belki düzelebilir.
Öncelik ayarları GTAV'de daha kötü yapabiliyor.
dosyayı daha silmedim ama bazı şeyleri tekrar orta ayarlara çektim 59fps sabit. kasma yok ama bana koyuyo böyle bi sistemde 59fps sabit oynamak yine de dosyayı silip deniyimi.
Eski dosyayı yedekleyip, sil ve dene.

GTA 5 açıyorum oyun takılıyor, donuyor, oynanmıyor. Sıkıntı ne olabilir?

Öncelikle içimden bir "yuh LAN bunda da mı kasıyor"diyesim geliyor

Sistem çok iyi olmasına karşın;
  1. Güç tasarrufunda olmadığına bakın
  2. SSD ve HDD sağlık durumlarına bakın
  3. GTA 5 grafik ayarlarının üzerinde TXT'de oynanmadığına bakın
  4. Grafik kartın denetim ayarlarında ayarların normalde olduğuna bakın
  5. Kablolarda sıkıntı var mı bir bakın
  6. Eyer yeni alıp oynuyorsanız 5-10 dk oynayıp birkaç kere (en fazla tekrar 3) yeniden başlatın
  7. Diyer kullanıcılardan yardım alın
8. 9.aşamaya geçin​

Hocam GeForce experience programından oyunu optimize eder misiniz? Sonra sağ üstte çark ya da İngiliz anahtarı şeklinde bir logo olmalı ona tıklayıp çözünürlük ayarına bakınız. 1080P olmalı. Ardından DDU ile ekran kartı driverini silip geri yükleyin. Bunları bir deneyin, yine düzelmezse yazarsınız. Yardım etmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı