RTX 3060 sistem GTA Online ani FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 11

yiitolamadik

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
RAM
XPG TUF GAMİNG 16 (8x2) GB DDR4
Ekran kartı
ASUS GeForce DUAL RTX 3060 OC 12 GB
Anakart
ASUS PRIME H610M-K
İşlemci
Intel Core i5-12400F
İyi sosyaller herkese 3 haftalık sistemimde sadece GTA Online da aniden FPS düşüleri yaşanıyor sistemim gayet yeterli RAM'ler çift yuva 8x2 başka hiçbir oyunda yaşamadım bunu ama GTA Online da ani FPS düşüşleri oluyor oyunda aldığım FPS güzel lakin hiç drop girmeyecek, sistemi zorlamayan bir yerde (düz yolda araba sürerken bir anda 80 FPS'den 40 FPS'e ani düşüş) aniden droplar yaşıyorum bunun sebebi nedir sürücülerim güncel sistem daha yeni alındı. Aynı sorunu yaşayanlar var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:
- ASUS GeForce Dual RTX 3060 OC 12 GB.
- Intel Core i5-12400F işlemci.
- ASUS Prime H610M-K anakart.
- XPG TUF Gaming 16 GB DDR4 RAM.
- Kingston 1 TB SSD.

Aynı sorun bende de mevcut sıcaklıgım 45 50'yı gecmıyor sadece GTA'da oluyor bıldıgım kadarıyla RTX kartlar GTA ile tam performansı vermıyor.

Bilgisayarınız büyük ihtimalle ısınıyor fan ve kasa temizliği yapmanızı öneririm.
daha 3 haftalık bir sistem özellikle her gün kasayı siliyorum dış yüzey olarak üst tarafta toz tutucu var kasa içinde bir toz birikmesi göremiyorum ve gta 5 de sorunum yok sadece online modda sorun yaşıyorum.

Aynı sorun bende de mevcut sıcaklıgım 45 50'yı gecmıyor sadece GTA'da oluyor bıldıgım kadarıyla RTX kartlar GTA ile tam performansı vermıyor.
sıvı soğutma kullanıyor musunuz hocam yoksa stok fan mı

Daha 3 haftalık bir sistem özellikle her gün kasayı siliyorum dış yüzey olarak üst tarafta toz tutucu var kasa içinde bir toz birikmesi göremiyorum ve GTA 5 de sorunum yok sadece Online modda sorun yaşıyorum.

Sıvı soğutma kullanıyor musunuz hocam yoksa stok fan mı?

Sıvı sogutma kullanıyorum ıslemcım GTA'da 40ı zor goruyor ekran kartımda 45ı gecmıyor RDR2 de falan en fazla 53u gordum.

Tamamdır teşekkür ederim çok klavye vs olarak bende Rampage kullanıyorum o konularda gayet memnunum markadan.

3 sene kulaklığını kullandım hala cayır cayır çalışıyor 4 5 ay önce Rampage kulaklık aldım gayet memnunum şu anki kasam Rampage aşırı memnun kalmadım açıkçası 650W 80+PSU ile 1100 lira gibi bir fiyata almıştım fiyatına göre gene de iyi insanlar Rampage'yi neden sevmiyor anlamadım.

3 sene kulaklığını kullandım hala cayır cayır çalışıyor 4 5 ay önce Rampage kulaklık aldım gayet memnunum şu anki kasam Rampage aşırı memnun kalmadım açıkçası 650W 80+PSU ile 1100 lira gibi bir fiyata almıştım fiyatına göre gene de iyi insanlar Rampage'yi neden sevmiyor anlamadım.
iyi akşamlar hocam tekrardan bugün oyundayken tekrar gözüme çarpan birşey oldu fps drop yaşarken gpu kullanımım anide %0 a düşüyor sonra tekrardan yükseliyor bilginiz var mıdır neden olur bu sizde kontrol ettiniz mi sizdede böyle bir durum mevcut mu?

Geri
Yukarı