RTX 3060 laptopta ani FPS düşüşleri

i hope so

Picopat
Selam, ASUS TUF FX517zm kullanıyorum. Daha yeni aldım ve Fornite kurdum kaç FPS aldıgını merak ettiğim için fakat en düsük ayarlarda 5 10 saniyede bir 50 60 FPS'e dusup duruyor. Ben böyle bir sorunu yaşamaktan gerçekten çok korkuyordum ve başıma geldi. Ne yapabilirim sizce?

-RTX3060
-i7-12650H
-16 GB 4800MHz

Selam, ASUS TUF FX517zm kullanıyorum. Daha yeni aldım ve Fornite kurdum kaç FPS aldıgını merak ettiğim için fakat en düsük ayarlarda 5 10 saniyede bir 50 60 FPS'e dusup duruyor. Ben böyle bir sorunu yaşamaktan gerçekten çok korkuyordum ve başıma geldi. Ne yapabilirim sizce?

-RTX3060
-i7-12650h
-16 GB 4800MHz.

Belki sürücüleri kurmamış olabilirsin Aygıt Yöneticisi'nden görüntü bağdaştırıcıllarının fotografini atar mısın?

1678006985526.png

Laptop şarj da mı oynuyorsun?
Evet

Hızlıca iade edebilirsin.
Maalesef, yurtdışından aldım. Genel olarak hızlı bir laptop fakat oyunda birden 50fps e dusuyor vb. sinir bozuyor. Oyuncu laptoplarında böyle şeyler normal mi acaba?

Önerileriniz var mı neyde ne sıkıntı var nereden anlayacağım

RAM'ler için Memtest, işlemci ekran kartı için 3DMark'tan timespy testi vb yapabilirsiniz oyun oynarken perfmon, MSI Afterburner, Görev Yöneticisi aracılığıyla değerlere bakarsınız sorunlu anda farklı ne oluyor diye. Garanti, değişim işiyle uğraşmanız en temizi ama diyeyim.

RAM'ler için Memtest, işlemci ekran kartı için 3DMark'tan timespy testi vb yapabilirsiniz oyun oynarken perfmon, MSI Afterburner, Görev Yöneticisi aracılığıyla değerlere bakarsınız sorunlu anda farklı ne oluyor diye. Garanti, değişim işiyle uğraşmanız en temizi ama diyeyim.
Hocam Msi uygulamasını kurdum ve Fortnite'de denedim. anormal birşey varmı?

1678011590395.png

Yeni konular

Geri
Yukarı