RTX 3060 sistem önerisi

Byakuran

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Konuyla ilgili sizden yardım alabilmek için yeni üye oldum.
Bugün;
Bu sistemi almaya karar verdim. Fiyat 15.999 TL idi aslında butçemin de uzerinde ve bu sistemi 2 ay önce 14.000 TL'ye alabiliyordum. Ama durum ortada. Linkteki bilgisayarı sepete eklediğimde birden fiyatı 18.000 oldu firmayla iletişime girdiğimde de yardımcı olamayacaklarını söylediler. Fiyat ben alırken değişmiş. Sırf bu özel durumdan ötürü yardımcı olurlar sandım ama maillerime cevap bile yazmadılar. Ben de almaktan vazgeçtim.
Şimdi sizden istedigim benzer ozellikli 11. nesil işlemcili RTX 3060 ekran kartlı bir sistem tavsiye etmeniz. Olur ya kampanyaya giren bir site vardır ya da hiç bilmediğim güvenli bir site. Bilgilendirirseniz sevinirm. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun RAM'ini bir sonraki secenek olan G.Skill yapip alabilirsin.
Bütçe yetiyorsa SSD'de 970 EVO Plus yapabilirsin.

Bunun RAM'ini bir sonraki secenek olan G.Skill yapip alabilirsin.
Bütçe yetiyorsa SSD'de 970 EVO Plus yapabilirsin.
Cevabınız için teşekkürler. Evet sistemin fiyatı iyi ama ben rtx 3060 istiyorum hocam.

Bu sistemi ben aldım 2 gün önce bu fiyattan, bundan 4 gün önce de aynısı 15.500 TL idi. Beklersen tekrar bu civardan gelecektir.
Hayırlı olsun. Bence iyi seçim olmuş. Islemcisinden ekran kartına ram lerine m2 ssd sine kadar tam aradığım sistem. Ama düşeceğini sanmıyorum
Yine de bekleyeceğim.
Bu olabilir. Inno 3d ekran kartları ve patriot ram nasıldır. Ayrıca sistemde değiştirip fark odemeye değecek bir şey var mı?

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Bence iyi seçim olmuş. Islemcisinden ekran kartına RAM'lerine M.2 SSD'sine kadar tam aradığım sistem. Ama düşeceğini sanmıyorum.
Yine de bekleyeceğim.

Bu olabilir. INNO 3D ekran kartları ve Patriot RAM nasıldır. Ayrıca sistemde değiştirip fark odemeye değecek bir şey var mı?

Patriot RAM yerine bir sonraki secenek olan G.Skill RAM'leri tercih edin. Patriot 3200MHz'ye CL 18 biraz fazla gecikme suresi. INNO3D ekran kartlari iyidir. PSU ve kasada gayet basarili.
Bütçe yetiyorsa SSD 970 EVO Plus yapilmasi onerimdir.

Son olarak bu fiyata belki 6600XT'li bir sistem bulunabilir. 3060tan daha guclu bir kart.

Ayrıca anakart ve islemci 3200 mhz ram destekliyor bu yuzden ram frekansı yine 3200 mhz olan ama cl18 yerine cl16 olan gskill secmeli miyim? 139 tl fark ile.
Patriot RAM yerine bir sonraki secenek olan G.Skill RAM'leri tercih edin. Patriot 3200MHz'ye CL 18 biraz fazla gecikme suresi. INNO3D ekran kartlari iyidir. PSU ve kasada gayet basarili.
Bütçe yetiyorsa SSD 970 EVO Plus yapilmasi onerimdir.

Son olarak bu fiyata belki 6600XT'li bir sistem bulunabilir. 3060tan daha guclu bir kart.
Ben de tam bunları sormuştum. Butcem 15000 tl 500gb evo da 398 tl ediyor. Evo için değer bence ama bütçeyi aştık. Karar veremedim. Cirucial m2 kalite olarak nasıldır acaba. Yazma hizi biraz düşük gördüğüm kadarıyla.

Ayrıca anakart ve islemci 3200 mhz ram destekliyor bu yuzden ram frekansı yine 3200 mhz olan ama cl18 yerine cl16 olan gskill secmeli miyim? 139 tl fark ile.

Ben de tam bunları sormuştum. Butcem 15000 tl 500gb evo da 398 tl ediyor. Evo için değer bence ama bütçeyi aştık. Karar veremedim. Cirucial m2 kalite olarak nasıldır acaba. Yazma hizi biraz düşük gördüğüm kadarıyla.
Hocam bence Crucial Ballistix 3200MHz CL16 alın gerekirse 3600MHz'ye OC ile yükseltirsiniz.
P2 alınabilir ama 970 EVO PLUS çok daha iyi.

Geri
Yukarı