RTX 3060 sistem önerisi

@Byakuran su teste bakabilirsin. PowerColor neredeyse en iyisi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrica AMD tarafinda FSR var. DLSS mantiginda.

Bulanik goruntu falan yok.
Belki DLSS biraz daha iyidir. Fakat 6600XT varken 3060 tercih edilmez. FSR'nin asagi kalir bir yani yok.

3060 kullanıyorum ve daha bu sabah test ettim. FSR berbat bir teknoloji goruntuyu bildigin camura ceviriyor ama DLSS ile orijinal arasindaki farki performans modunda bile anlamak guc? DLSS FSR'dan en az 10 kat daha iyi bir teknoloji.

Aldığın sistem gayet iyi. Fakat anlatmak istedigim şey o fiyata 6600XT alinabiliyorken keske onu tercih etseydin.
Evet fiyatı da iyiydi 13.999 tl ye ama ben o fiyata da yetişemedim zaten 14.714 tl oldu.
Ama bunu tercih etme sebebim fiyat degil tabi fiyatları aynıydı zaten. En buyuk sebep nvidia kullanmak istemem.

Tamamdir hayirli olsun.
Ozur dileyerek basliyorum. DLSS ve FSR'i kafa kafaya test ettigim icin yanlis bir izlenime kapilmisim. Performans seviyelerini esitledigimizde DLSS Performans modu FSR'in dengeli moduna denk geliyor. Iki modda goruntu karsilastirmasi yapinca arada cok da fazla fark olmadigini gordum. Ama elimde her iki teknolojiyi destekleyen sadece bir oyun oldugu icin cok net konusamayacagim.

DLSS Performans

Screenshot (6).png

FSR Balans

Screenshot (5).png

Ozur dileyerek basliyorum. DLSS ve FSR'i kafa kafaya test ettigim icin yanlış bir izlenime kapilmisim. Performans seviyelerini esitledigimizde DLSS performans modu FSR'in dengeli moduna denk geliyor. Iki modda goruntu karsilastirmasi yapinca arada cok da fazla fark olmadigini gordum. Ama elimde her iki teknolojiyi destekleyen sadece bir oyun oldugu icin cok net konusamayacagim.

Sıkıntı yok hocam 😉

Herkese merhaba. Konuyla ilgili sizden yardım alabilmek için yeni üye oldum.
Bugün;
Bu sistemi almaya karar verdim. Fiyat 15.999 TL idi aslında butçemin de uzerinde ve bu sistemi 2 ay önce 14.000 TL'ye alabiliyordum. Ama durum ortada. Linkteki bilgisayarı sepete eklediğimde birden fiyatı 18.000 oldu firmayla iletişime girdiğimde de yardımcı olamayacaklarını söylediler. Fiyat ben alırken değişmiş. Sırf bu özel durumdan ötürü yardımcı olurlar sandım ama maillerime cevap bile yazmadılar. Ben de almaktan vazgeçtim.
Şimdi sizden istedigim benzer ozellikli 11. nesil işlemcili RTX 3060 ekran kartlı bir sistem tavsiye etmeniz. Olur ya kampanyaya giren bir site vardır ya da hiç bilmediğim güvenli bir site. Bilgilendirirseniz sevinirm. Şimdiden teşekkürler.

Abuk subuk konusup yanlış bilgilendirmis olmak istemem ancak AMD FSR ile NVIDIA DLSS teknolojileri arasinda devasa farklar yok gibi gorunuyor. Istersen 6600XT olan modeli de gozden gecirebilirsin. Arkadaşlar daha fiyat performans oldugunu soyluyor. Tabii NVIDIA secmendeki tek sebep DLSS ise. Eger NVIDIA'nin sürücü kalitesine onem veriyorsan NVIDIA sec.

Abuk subuk konusup yanlış bilgilendirmis olmak istemem ancak AMD FSR ile NVIDIA DLSS teknolojileri arasinda devasa farklar yok gibi gorunuyor. Istersen 6600XT olan modeli de gozden gecirebilirsin. Arkadaşlar daha fiyat performans oldugunu soyluyor. Tabii NVIDIA secmendeki tek sebep DLSS ise. Eger NVIDIA'nin sürücü kalitesine onem veriyorsan NVIDIA sec.
Bu tercihimdeki sebepler:
1) rx 660xt nin markasini istememem (o markanin da iyi oldugu soylendi)
2) Nvidia kart kullanmak istemem (bu konuda da cok israrci degilim)
Ama siparişi verdim dönüş olur mu bilmiyorum ya da 6600xt yi almazsam cok sey kaybeder miyim bilmiyorum?

Bu tercihimdeki sebepler:
1) rx 660xt nin markasini istememem (o markanin da iyi oldugu soylendi)
2) Nvidia kart kullanmak istemem (bu konuda da cok israrci degilim)
Ama siparişi verdim dönüş olur mu bilmiyorum ya da 6600xt yi almazsam cok sey kaybeder miyim bilmiyorum?
Buna ben de cok net bir cevap veremiyorum. Eger AMD eskiden oldugu gibi surucu stabilitesinde sorun yasatirsa falan pisman da edebilir. Performans olarak 3060'dan daha iyi onu herkes soyluyor ama diger sebepleri bilemicem.

Geri
Yukarı