RTX 3060 sistem parçaları uyumlu mu?

Arda Şen

Picopat
Sistemime RTX 3060 eklemek istiyorum.

Sistem şu şekilde:

Anakart: ASUS H81M-C

İşlemci: Intel i5-4460

Güç kaynağı: MSI MAG A550bn 550W (daha almadım)

Kullandığım kasa budur: https://www.akakce.com/bilgisayar-k...00w-ta-kb2-fanli-atx-kasa-fiyati,7705490.html

Not: Windows 7 kullanıyorum. Monitörümde HDMI girişi yok, kasada var. Gerekirse i5 10. nesil bir işlemci alırım veya ekran kartını GTX 1660 Super'le değiştiririm ama anakart değiştirmeden ekran kartını kullanmanın bir yolu var mıdır?

DDR 3, DDR 4 bu anakarta takılmıyor. Dediğim gibi görüntü kalitesini ya da yeni çıkan oyunları kovalayan biri değilim. DayZ gibi bir şeyi kasmadan açabilecek bir sistem öneriniz varsa seve seve dinlerim. 3060 biraz iddialı olmuş anlaşılan herkes sabahtan beri sayıp döküyor.

Dediğiniz oyunlar için sisteme 2.el RX 570 ya da 580, RAM'i de 16 ya kadar arttırıp işlemcinizi de Intel i7 4790K gibi bir işlemciye yükseltirseniz sizi idare eder. Tabii ki bu bile 4-5k tutar. Bana göre ölü yatırım ama sizin isteğinize göre en uygunu bu. Benden bu kadar size iyi geceler.

Bu bilgisayarı 10 yıldır kullanıyorum.

8 GB modeli cok cok gucsuz ve her halukarda bu sistem ile darbogaz yapar. O bahsettigin oyunlar var ya? Darbogazdan oynanmaz hale gelir, cozunlurlugun 1080P ve altiysa. Bunu anlatiyorum kac mesajdir.

1660 Ti falan alsan yine ayni hikaye. Degmez o parcalari bu kulusture takmaya.

Bu bilgisayarı 10 yıldır kullanıyorum. İçinde ağırlığımca toz var, windows 7, bir gün format yüzü görmedi ve SSD yok. Bu saydığım oyunları halihazırda oynuyorum, nasıl bir darboğazdan, 'oynanamaz hale gelir'den bahsediyorsunuz? Tek ricam biraz fps yükseltmek.

Sürekli külüstür diyorsunuz içinde anakart ve işlemciden başka eski parça yok. Onları da değiştireceğim diyorum. Hazır kasalara dair sırf pleksi için binlik olmak, bende olan parçalara para harcamak istemiyorum. Sürekli AMD koyuyorlar sistemlere bir de yüksek voltaj odası gibi ışık yayıyorlar etrafa.

Tek tek parça önerisi yaparsanız seve seve dinlerim.

Bu bilgisayarı 10 yıldır kullanıyorum.

Bu bilgisayarı 10 yıldır kullanıyorum. İçinde ağırlığımca toz var, windows 7, bir gün format yüzü görmedi ve SSD yok. Bu saydığım oyunları halihazırda oynuyorum, nasıl bir darboğazdan, 'oynanamaz hale gelir'den bahsediyorsunuz? Tek ricam biraz fps yükseltmek.

Sürekli külüstür diyorsunuz içinde anakart ve işlemciden başka eski parça yok. Onları da değiştireceğim diyorum. Hazır kasalara dair sırf pleksi için binlik olmak, bende olan parçalara para harcamak istemiyorum. Sürekli AMD koyuyorlar sistemlere bir de yüksek voltaj odası gibi ışık yayıyorlar etrafa.

Tek tek parça önerisi yaparsanız seve seve dinlerim.

Nasıl bir darbogaz mi? O 4. nesil i5'in, RTX 3060'i nasil besleyecek guzel dostum? İslemci, anakart ve RAM eski, geriye ne kaldi zaten (guc kaynagi falan almadim diyorsunuz)? RTX 3060 gibi bir karti veya denklerini takmak manasiz bana gore.

Sizde olan herhangi parcaya, yeniden para odemiyorsunuz zaten. SSD diskiniz yok, hazir sistemlerde zaten HDD takmiyorlar, gelen sisteme elinizdeki diskleri baglayabilirsiniz, burada problem yok. İsik yaymasini da engellemek cok basit, ya kasadaki tustan kapatiyorsun ya da yazilimindan.

Bu butcede tek tek anca dandik parcalar toparlarsin. Hazir sistem alip keyfine bak yahu. İlla parca onerisi istiyorsaniz konuyla ilgilenmiyorum daha.

Ha kulustur konusuna gelince aci ama gercek. Bu kadar para dokulmeyecek kadar eski.

Geri
Yukarı