RTX 3060 sistem parçaları uyumlu mu?

Arda Şen

Picopat
Sistemime RTX 3060 eklemek istiyorum.

Sistem şu şekilde:

Anakart: ASUS H81M-C

İşlemci: Intel i5-4460

Güç kaynağı: MSI MAG A550bn 550W (daha almadım)

Kullandığım kasa budur: https://www.akakce.com/bilgisayar-k...00w-ta-kb2-fanli-atx-kasa-fiyati,7705490.html

Not: Windows 7 kullanıyorum. Monitörümde HDMI girişi yok, kasada var. Gerekirse i5 10. nesil bir işlemci alırım veya ekran kartını GTX 1660 Super'le değiştiririm ama anakart değiştirmeden ekran kartını kullanmanın bir yolu var mıdır?

tabii ki, Ryzen 5 3600 ve b450m al yeterli olur.
bunun mukabili intelin işlemcisi var mıdır?

RTX 3060 takarsin da oyun falan oynanmaz hale gelir darbogazdan. Elindeki kulusturden kurtulup kampanyali sistemleri kovala.
hazır sistemlerde ssd falan oluyor. ssd ye para kaptırmak bana bu hayatta vurulacak son darbe olur.

2. ele yönelirsen ekran kartı dahil sistem toparlayabilirsin. İlla 0 diyorsa G ya da K serisi işlemcilerle bir süre idare edersin.
Peki anakartın değişmesi gerekiyor mu?

12100F'li bir sistemi dizebilirsin kendine. Kalan bütçeye de hangi ekran kartı sığıyorsa al ikinci elden tak. İleride sonra tekrardan yükseltilir güçsüz gelse bile.
ikinci ele yönelirsek başımız sağ olsun. bu işlemcinin yanında 1660 alabilirim gibime geliyor. siz ne düşünürsünüz?

Yahu neden darbe olsun hazir sistemde SSD olmasi? Elinizde varsa oteki girise takarsiniz olur biter.
ben arşivciyim, çabalasam da ssd'yi idrak edemiyorum. daha yeni 5tb dahili hdd taktım. bu başlığı da arşiv bilgisayarımı bir oyun canavarına dönüştürüp dönüştüremeyeceğimi anlamak için açmıştım ama kötü bir haberim var.

Harddiski'de aldiginiz makineye takabilirsiniz.
sıfırdan satılan sistemlere baktım ama önüme gelenler de pek bir itimatsız duruyor. nitelikli sistemler de bu iş için ayırdığım bütçenin üstüne duruyor. birini alsan diğerini yükseltmen gerekiyor. ekran kartı almak için çıktığım bu yolculuğun 3 monitörle biten bir girdaba dönüşmesinden korkuyorum.

12K-13k ya anakart + işlemci + RAM + ekran kartı toparlanabilir. Örnek parçalar İşlemci , Ekran kartı 3060(8 gb), ram , Anakart, | daha iyi parçalar için ortalama 15k para gerekli olur ya da 2. elden bazı parçaları alman gerekir.

Sıfırdan satılan sistemlere baktım ama önüme gelenler de pek bir itimatsız duruyor. Nitelikli sistemler de bu iş için ayırdığım bütçenin üstüne duruyor. Birini alsan diğerini yükseltmen gerekiyor. Ekran kartı almak için çıktığım bu yolculuğun 3 monitörle biten bir girdaba dönüşmesinden korkuyorum.

Intel sistemlerde iyi olmadığım için AMD sistem önerdim ucuz Intel sistem önerecek varsa önerebilirler.

Geri
Yukarı