RTX 3060 Sistem Toplama

Bütçe
15.000

mustafaish

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben sene sonunda 15000 TL bir bütçeyle PC toplamak istiyorum.
Alışveriş sitelerini gezdim ama bütçemi doğru kullanamadım sanırım. Ekran kartını koysam işlemciye yetmedi, işlemciyi koysam ekran kartı yetmedi.

Kısaca eğer bilginiz varsa RTX 3060 ekran kartı ve AMD işlemci olması şartıyla yardımcı olur musunuz?
Ayrıca bir monitör de almak istiyorum ve babamın başka bütçe çıkaracağından şüpheliyim yani onu da önerseniz iyi olur.

Alışveriş sitelerini gezdim ama bütçemi doğru kullanamadım sanırım. Ekran kartını koysam işlemciye yetmedi, işlemciyi koysam ekran kartı yetmedi.

Kısaca eğer bilginiz varsa RTX 3060 ekran kartı ve AMD işlemci olması şartıyla yardımcı olur musunuz?
Ayrıca bir monitör de almak istiyorum ve babamın başka bütçe çıkaracağından şüpheliyim yani onu da önerseniz iyi olur.
RTX 3070 stoklarını beklerseniz RTX 3070 takılır bu bütçeye.

GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA 13.515 TL tuttu hocam

Edit: Bütçeyi 13.000 diye okumuşum ekran kartı olarak 3070 bakın hocam kusura bakmayın.

Ekran kartı şu an almak mantıksız stok gelince alırsınız.
Kasa:MSI MAG FORGE 100R ARGB Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ana kart:MSI MAG B550 TOMAHAWK AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
SSD:Samsung 860 EVO MZ-76E500BW 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ram:Corsair Vengeance RGB Pro (2x8) 3200MHz DDR4 CMW16GX4M2C3200C16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
PSU:High Power Performance Gold GD HP1-J600GD-F12S 600 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
CPU:AMD Ryzen 5 5600X Altı Çekirdek 3.70 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ekran kartı:RTX 3070 6000 TL civarı
=13198 TL
Monitör önerisini diğer arkadaşlardan alabilirsiniz çok bilgim yok ama kalan bütçe 1080p iyi bir monitöre yetecektir.

GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA 13.515 TL tuttu hocam

Edit: Bütçeyi 13.000 diye okumuşum ekran kartı olarak 3070 bakın hocam kusura bakmayın.

Sağ olasın hocam bayağı yardımcı oldun.

Yeni konular

Geri
Yukarı