RTX 3060 sistem toplama

krohwd

Femtopat
Daha fazla  
Yakın zamanda sistem toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak RTX 3060 12 GB, işlemci Intel Core i5, RAM olarak da 8x2 düşünüyorum ama daha hangi marka ve kaç MHz olduğuna karar veremedim. DDR5 ram veya anakart önerebilirseniz sevinirim

Son düzenleme:
Yakın zamanda sistem toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak RTX 3060 12 GB, işlemci Intel Core i5, RAM olarak da 8x2 düşünüyorum ama daha hangi marka ve kaç MHz olduğuna karar veremedim. DDR5 RAM veya anakart önerebilirseniz sevinirim.

Bu sisteme yakın bir şey kullanıyorum 2-3 ay önce aldım memnunum bakabilirsiniz.

Bence işlemci olarak i5 tercih etmeyin. Ben olsam Ryzen tercih ederdim.

Onlarda ısınma problemi oluyormuş diye duymuştum kullanmadan bilemem ancak Intel hem oyun hem de diğer işlemlerde işlevli.

Intel Core işlemciler AMD'ye göre daha tekli çekirdeğe odaklandığı için tercih ettim. Şimdi yeni çıkan oyunlar da daha çok tekli çekirdek performansına bakıyor diye biliyorum.

O konuda pek fikrim yok ancak Intel dediğim gibi sadece oyun değil her alanda işinize yarayabilir.

Bu sisteme yakın bir şey kullanıyorum 2-3 ay önce aldım memnunum bakabilirsiniz.

Onlarda ısınma problemi oluyormuş diye duymuştum kullanmadan bilemem ancak Intel hem oyun hem de diğer işlemlerde işlevselli.

Sistemde ısınma problemleri oluyor mu? Hangi işlemci soğutucuyu önerirsiniz? Ayrıca DDR4 sistem sanırım sizin attığınız, DDR5 almayı düşünüyordum ama sizce gerek var mı, çok fark eder mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı