RTX 3060 sistem videolardakinden daha az FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
YouTube videolarına baktıgım zaman Fortnite'da R5 5600 RTX 3060 ile 300 FPS'lere kadar çıkıyor. Benim en düşük ayarlarda 200 FPS de takılmalar oluyor. Aynı şekilde Valorant testlerine baktıgım zaman 350 400 FPS'lere çıktığı oluyor. Benim 200 230'larda geziyor. BIOS'tan XMP açtım başka yapmam gereken ayarlar var mı acaba? Yeni format atıp AtlasOS kurdum hatta.

Sistem özelliklerim.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
  • Anakart: Gigabyte A520 m k
  • Ekran kartı: Zotac GeForce RTX 3060 Twin Edge Gaming 12 GB.
  • RAM: XPG 8 GB Spectrix D41 (2x) 16 GB.
  • SSD: Samsung 1TB 970 EVO Plus M.2
İzlediğin videoyu atar mısın?

Valorant lowda 200FPS alıyorsanız siz de bir sıkıntı var. En düşükte ortalama 350FPS olmalı bu sistemle

Peki hangi Windows 11'i tavsiye edersiniz promu yoksa homemi genelde oyun amaçlı kullanıyorum bazen de ufak video editleri vs yapıyorum.
Windows 10 Home kullanıyorum. Pro'da bir çok extra program var, iş yerlerinde kullanım için vs.

Windows 11'i de stabil olmadığı için falan diye kullanmadım (ön yargı da olabilir bu ). O zamandan beri W10 kullanıyorum.

Windows 10 Home kullanıyorum. Pro'da bir çok extra program var, iş yerlerinde kullanım için vs.

Windows 11'i de stabil olmadığı için falan diye kullanmadım (ön yargı da olabilir bu ). O zamandan beri W10 kullanıyorum.
Win 11'in hiç bir sıkıntısı yok. 2 sene öncede kaldı onlar.

Geri
Yukarı