RTX 3060 sistemde AC Odyssey donuyor

başar özcan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sistemim NVIDIA RTX 3060 Intel i5 11600K 16 GB RAM var ama AC Odyssey de her 3 4 oyuna girmem de bir oyun donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Görev Yöneticisi'ni aça basıyorum ama masaüstünde göremiyorum hala oyunun donduğu yerde kalıyor. Hiçbir şekilde masaüstüne gidemiyorum. Görev yöneticisinde işlem yapamıyorum. Tekrar kapatıp açmaktan başka bur şey yapamıyorum bunun çözümü var mi? Ayrıca sisteme zararı olur mu gerçekten zor şartlar altında topladım ve korkuyorum açıkçası umarım yardımcı olursunuz teşekkürler.

Herkes ekran kartına ve işlemciye odaklanmış fakat bu işlemci ve ekran kartı ile ACO'da bir sorun çıkmaması gerekiyor. Bana kalırsa disklerinizi kontrol etmenizi öneririm. Başka oyunlarda da takılmalar, dosyalar arası gezintilerde bekleme süreleri ile karşılaşıyor musunuz?

Aynı sorunu yaşayan birisi çözünürlüğü yükseltip FPS'i sabitleyerek bunu çözmüş (İşlemci farklı).

Herkes ekran kartına ve işlemciye odaklanmış fakat bu işlemci ve ekran kartı ile ACO'da bir sorun çıkmaması gerekiyor. Bana kalırsa disklerinizi kontrol etmenizi öneririm. Başka oyunlarda da takılmalar, dosyalar arası gezintilerde bekleme süreleri ile karşılaşıyor musunuz?
başka oyunlarda takılma problemi yaşamadım açıkçası bu tarz büyük oyunlar oynamadım gta 5, control, batman arkham knight, forza 4, far cry 5, nfs heat ayrıca cs go lol oynadım ama sadece AC odyssey de böyle bir durumla karşılaştım

Aynı sorunu yaşayan birisi çözünürlüğü yükseltip FPS'i sabitleyerek bunu çözmüş (İşlemci farklı).
diskleri nasıl kontrol edebilrim

başka oyunlarda takılma problemi yaşamadım açıkçası bu tarz büyük oyunlar oynamadım gta 5, control, batman arkham knight, forza 4, far cry 5, nfs heat ayrıca cs go lol oynadım ama sadece AC odyssey de böyle bir durumla karşılaştım

diskleri nasıl kontrol edebilrim
Sonuçlar için yeni bir konu açmanızı ve bilen kişilerce kontrolü sağlamanızı öneririm. Benim analiz yapabileceğim bir konu değil maalesef.

Sonuçlar için yeni bir konu açmanızı ve bilen kişilerce kontrolü sağlamanızı öneririm. Benim analiz yapabileceğim bir konu değil maalesef.
şu anlık tek çözüm çözünürlüğü arttırıp fpsyi sabitlemek yani

ayrıca bu sisteme zarar verir mi

Şu anlık tek çözüm çözünürlüğü arttırıp FPS'yi sabitlemek yani.

Ayrıca bu sisteme zarar verir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CPU ve GPU kullanım ve sıcaklıklarını açsan yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CPU ve GPU kullanım ve sıcaklıklarını açsan yeterli.
Yaklaşık 1 saattir oynuyorum grafikleri bi tık düşürdüm fpsi sabitledim gpu sıcaklığı 50lerde falandı ve donma sorunu olmadı şu anlık ama daha sonra olabilir

Yaklaşık 1 saattir oynuyorum grafikleri bir tık düşürdüm FPS'i sabitledim GPU sıcaklığı 50'lerde falandı ve donma sorunu olmadı şu anlık ama daha sonra olabilir.

Bende size benzer bir sorun yaşamıştım Forza 5'te bende grafik ayarlarını bir tık düşürünce düzelmişti.

Geri
Yukarı