RTX 3060 sistemde ekran geçici olarak kırılıyor

Baran Gölge

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, merhaba. Bir oyun oynarken, mesela Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynuyorsunuz ve mağazada mouse scrollu ile aşağiya iniyorsunuz, sayfa aşağiya inerken belli bir alanda çizgi halinde kirilma oluyor ve aynı yeri 2-3 defa aşaği-yukari yaptığımda kirilma gidiyor. Oyunda da aynı şekilde, çizgi halinde kirilma oluyor ve çok göze batiyor ancak bazi günler hiç olmuyor. Sebebi nedir?
  • RTX 3060
  • i7 10870H
  • 16 GB RAM
  • 500GB SSD
  • Laptop Monitörü 144 Hz
  • Dipnot: Sürücüler güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Sync açınız.
Hocam bence olayın vsync ile bir ilgisi yok. Vsync açtım ancak düzelen bir şey olmadı hatta azalma bile yok. Bu tarz şeylerden anlamiyorum ancak sorunun anakart veya işlemci kaynakli olduğundan şüpheliyim. Çünkü anlik olarak fps düşüşleri yaşiyorum. İşlemci 4Ghz ile çalişirken bir anda 2Ghz lere kadar düşüyor oyunda.

Hocam bence olayın vsync ile bir ilgisi yok. Vsync açtım ancak düzelen bir şey olmadı hatta azalma bile yok. Bu tarz şeylerden anlamiyorum ancak sorunun anakart veya işlemci kaynakli olduğundan şüpheliyim. Çünkü anlik olarak fps düşüşleri yaşiyorum. İşlemci 4Ghz ile çalişirken bir anda 2Ghz lere kadar düşüyor oyunda.
Sisteminiz yeni mi ? Monitörden kaynaklıda olabilir.

Geri
Yukarı