RTX 3060 sistemde FPS düşük

Ramiz Güler

Femtopat
Daha fazla  
Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS TUF Gaming Z490-Plus
CPU: 10700k.
GPU: Gigabyte RTX 3060 Gaming OC.
RAM: (2x8) Corsair 3000MHz.
PSU: Corsair VS650.
Depolama: 240 GB SATA SSD(Windows 11), 1TB hard disk (RDR2)

1657207848014.png

2020'nin sonlarında bir bilgisayar aldım ve kullanmaya başladım. O zamanlar 3000 serisi ekran kartları daha piyasaya çıkmadığı için ekran kartı olmadan bir buçuk sene kullandım. Geçtiğimiz haftalarda nispeten uyguna bulduğum Gigabyte RTX 3060 Gaming OC modelini aldım ve sisteme taktım. Red Dead Redemption 2 aldım ve çalıştırdım ancak Ultra ayarlar ile orta ayarlar arasında bir fark oluşmadan ortalama 60 FPS oynuyorum. Ara ara yüksek FPS düşüşleri yaşıyorum (15-25 arası bir değer).

10700k ve 3060 ikilisinden daha yüksek bir performans bekliyordum. Acaba sorun bende mi yoksa sistemimde bir problem mi var? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Hocam 1080p mi oynuyorsunuz?

Sadece taktın ve oyuna mı girdin? Önceki ekran kartı sürücünü kaldırıp sıfırdan kurulum yapmadın mı?
Önceki ekran kartım yoktu. APU sistem kullanıyordum. Ekran kartını sisteme taktım, güncellemelerini yaptım ve hayatıma devam ettim. Yanlış bir şey mi yapmışım anlamadım.

Yalnızca RDR2'de oluyorsa bu oyunun ayarları biraz çöp olduğundan yamulmuştur. Başka oyunlarda oluyorsa o ayrı.
Aslında LoLde max ayarlarda takım savaşları haricinde 60 ın altına düşmüyor. Takım savaşlarında Ortalama 80 FPS alabiliyorum ama bilmiyorum.

Geri
Yukarı