RTX 3060 sistemde GTA V'te FPS düşüyor

emirefebozkurt07

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim sistemim RTX 3060, i5-11400F ve GTA 5'te yaklaşık 180-160 arası bir FPS aliyorum. Fakat oyunda sürekli 0.1 saniyelik droplar giriyor, gerçekten sinir oluyorum, VSync'i açsam düzelir diyorlar, ekranım 60 Hz. Ne yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. Benim sistemim RTX 3060, i5-11400F ve GTA 5'te yaklaşık 180-160 arası bir FPS aliyorum. Fakat oyunda sürekli 0.1 saniyelik droplar giriyor, gerçekten sinir oluyorum, V-Sync'i açsam düzelir diyorlar, ekranım 60 Hz. Ne yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bence ekranı yükselt. 60 Hz olduğundan olabilir.

Arkadaşlar merhaba. Benim sistemim RTX 3060, i5-11400F ve GTA 5'te yaklaşık 180-160 arası bir FPS aliyorum. Fakat oyunda sürekli 0.1 saniyelik droplar giriyor, gerçekten sinir oluyorum, V-Sync'i açsam düzelir diyorlar, ekranım 60 Hz. Ne yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

FPS 188 ile sınırlı üstüne çıktığında droplanıyor bende de oluyordu GTA 5'ten V-Sync aç daha drop falan girmez.

Merhaba,

FPS'iniz 188'in üzerine çıktığında oyununuz donabiliyor. NVIDIA Denetim Masası veya RivaTuner üzerinden bir FPS sınırı belirlemeniz yeterli olacaktır.

Aynen öyle Utku hocam. Sorun oyun motorundan kaynaklanmaktadır. 188 FPS üzerini görmek mümkün değil ve 165-188 arası FPS verdiğinde çok büyük kare atlamaları ile karşı karşıya kalmamak mümkün değil.

FPS sabitlemesi yerine 8x MSAA açılmasını tavsiye ederim. Amaç FPS'i düşürmek. Sabitlemek yerine grafik kalitesini yükselterek FPS'in düşmesini sağlamak, FPS düşmesini çözmekle beraber daha yumuşak grafikler sunacaktır.

Aynen öyle Utku hocam. Sorun oyun motorundan kaynaklanmaktadır. 188 FPS üzerini görmek mümkün değil ve 165-188 arası FPS verdiğinde çok büyük kare atlamaları ile karşı karşıya kalmamak mümkün değil.

FPS sabitlemesi yerine 8x MSAA açılmasını tavsiye ederim. Amaç FPS'i düşürmek. Sabitlemek yerine grafik kalitesini yükselterek FPS'in düşmesini sağlamak, FPS düşmesini çözmekle beraber daha yumuşak grafikler sunacaktır.
Eyvallah kral, adamin dibisin. Sağ ol bilgiler için.

Geri
Yukarı