RTX 3060 sistemde oyunlarda düşük FPS

Öncelikle teşekkür ederim yardımınız için tekrar 150FPS civarını buldum fakat bu bence hala yeterli değil. Sizce bu özellikte bir sistemin çok rahat 200FPS'i geçmesi gerekmez mi? Sadece sorunun neden kaynaklı olduğunu anlamaya çalışıyorum.

Belki FPS dropları yaşıyor olabilirsiniz, işlemciniz çok ısınıyor ve fanınız yeterli kalmıyor olabilir. MSI Afterburner kullanarak ekran kartı ve CPU (işlemci) sıcaklıgınıza bir bakar mısınız?
Sabah 11 de yazacağım.
Bu arada size de iyi geceler diyorum.
:)
Saygılarımla.
Kerem.
Benim bilgisayar Intel'in.

BIOS'tan oluyorda bende çok hakim değilim Intel'e.

Evet yeni bir çözüm yoluyla karşındayım. D

MSI Afterburner veya baska bir proglamla oyun oynarken PC işlemci ve ekran kartısıcaklıgınızı alabilir miyim?
78'in üstndeyse biraz FPS dropları yasatabilir normal, ideal bir PC 75 70C sıcaklıklara dayanabilir diye biliyorum.
Benden anlamadıysan yeni bir mesaj yazacağım onu okuyabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows tuşu
Arama yerine (güç planı seçin) yazın
Oradan yüksek performans varsa onu seçin yoksa sol üstte yeni bir güçplanı oluştura basın ve yüksek performansa basın sonrakiye bvasın başa iptale basın ve
İki yerdede bastasınız yüksekperformansın (plan ayarlarını degistire basın) gelismis güç ayarlrına basın
asagı inin ve işlemci güç yönetimine basın en yüksek islemci durumunu *99* yapın
en dusugu ise *75-85 arası birsey* YAPIN
uygula ve tamama basın degisikleri kaydet yazısı cıkıyorsa ona basın

quick CPU programını indirmeniz gerekiyor ( Quick CPU )
Sitesinden indirin ve kurun quick cpu yu kurduktan sonra programı açın
Sizde fotoğraftaki gibi;
Core parking: 99
Frequency scailing: 1
Turbo Boost: 1
Performance: 99

Üstte yazılanlar gibi yapın
Bilgisayar sıcaklıgınız dusukse
Sadece
Frequency scailingi 0 yapın

yaptıktan sonra *Apply* tusuna basın ve pc nizi 2 kere yeniden baslatın 2 kere yeniden baslatmak bilgisayarınızdaki dosyaları yenileyecektir

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    111,9 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Belki FPS dropları yaşıyor olabilirsiniz, işlemciniz çok ısınıyor ve fanınız yeterli kalmıyor olabilir. MSI Afterburner kullanarak ekran kartı ve CPU (işlemci) sıcaklıgınıza bir bakar mısınız?
Sabah 11 de yazacağım.
Bu arada size de iyi geceler diyorum.
:)
Saygılarımla.
Kerem.
Benim bilgisayar Intel'in.

Evet yeni bir çözüm yoluyla karşındayım. D

MSI Afterburner veya baska bir proglamla oyun oynarken PC işlemci ve ekran kartısıcaklıgınızı alabilir miyim?
78'in üstndeyse biraz FPS dropları yasatabilir normal, ideal bir PC 75 70C sıcaklıklara dayanabilir diye biliyorum.
Benden anlamadıysan yeni bir mesaj yazacağım onu okuyabilirsin.
Büyük oyunlarda 98 dereceyi gördüm, stok soğutucu kullanıyorum fakat yeni soğutucu siparişi verdim. İşlemciye zarar vermiş midir? Toplamda bu derecelerde 8-10 saat falan oynamışımdır. Fakat çoğunlukla 85-90 civarı derecelerde geziyor

Windows tuşu
Arama yerine (güç planı seçin) yazın
Oradan yüksek performans varsa onu seçin yoksa sol üstte yeni bir güçplanı oluştura basın ve yüksek performansa basın sonrakiye bvasın başa iptale basın ve
İki yerdede bastasınız yüksekperformansın (plan ayarlarını degistire basın) gelismis güç ayarlrına basın
asagı inin ve işlemci güç yönetimine basın en yüksek islemci durumunu *99* yapın
en dusugu ise *75-85 arası birsey* YAPIN
uygula ve tamama basın degisikleri kaydet yazısı cıkıyorsa ona basın

quick CPU
programını indirmeniz gerekiyor ( Quick CPU )
Sitesinden indirin ve kurun quick cpu yu kurduktan sonra programı açın
Sizde fotoğraftaki gibi;
Core parking: 99
Frequency scailing: 1
Turbo Boost: 1
Performance: 99

Üstte yazılanlar gibi yapın
Bilgisayar sıcaklıgınız dusukse
Sadece
Frequency scailingi 0 yapın

yaptıktan sonra *Apply* tusuna basın ve pc nizi 2 kere yeniden baslatın 2 kere yeniden baslatmak bilgisayarınızdaki dosyaları yenileyecektir
Yardımınız için teşekkür ederim herşeyi yapmama rağmen değişen bir şey olmadı artık sorunun fiziksel parçalarda olduğunu düşünüyorum bilgisayarcıya götüreceğim yardımınız için tekrar teşekkürler

Büyük oyunlarda 98 dereceyi gördüm, stok soğutucu kullanıyorum fakat yeni soğutucu siparişi verdim. İşlemciye zarar vermiş midir? Toplamda bu derecelerde 8-10 saat falan oynamışımdır. Fakat çoğunlukla 85-90 civarı derecelerde geziyor

Yardımınız için teşekkür ederim herşeyi yapmama rağmen değişen bir şey olmadı artık sorunun fiziksel parçalarda olduğunu düşünüyorum bilgisayarcıya götüreceğim yardımınız için tekrar teşekkürler
Evet ekran kartına zarar vermiş olabilir. Çünkü 85C+ sıcaklıklar bilgisayarının fps ini azaltır. bilgisayar koruma moduna geçer ve 100 fps alıyorsan 40-30 fps lere kadar dusebilir.
bide 8-10 saat oynadsıysan bilgisayar artık 100 c lere kadar cıkmıstır ve bilgisayarına cok buyuk bir zarar vermissindir.

Son düzenleme:
Hala garantileri duruyor bir şey yapılabilir mi hasar büyükse
Evet ekran kartına zarar vermiş olabilir. Çünkü 85C+ sıcaklıklar bilgisayarının fps ini azaltır. bilgisayar koruma moduna geçer ve 100 fps alıyorsan 40-30 fps lere kadar dusebilir.
bide 8-10 saat oynadsıysan bilgisayar artık 100 c lere kadar cıkmıstır ve bilgisayarına cok buyuk bir zarar vermissindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı