RTX 3060 sistemde oyunlarda işlemci daha çok kullanılıyor

erennnnnq

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi şöyle yeni bir sistem aldım MSI RTX 3060 Intel i3 13100F ama bir sorunum var oyunlar genel olarak işlemcimi kullanıyor mesela Valorant'ta 60 70 arası CPU 25 30 arası GPU kullanıyor biraz araştırdım virüs falan olabilir dediler Windows'a tarattım kapskery var ona tarattım virüs bulmadı grafikleri Full'e çözümünü denedim The Finals diye bir oyun var yeni her şeyi fulledim ekran kartını 99 da kullanıyor ama işlemcide ortalama 80 95 civarı kullanıyor bu normal mi ve bu ayarlara çıkınca bilgisayardan bayağı bir ses geliyor.

Rekabetçi oyunlar işlemci kullanır. Normal gayet.
Kanka ben pek bilmediğimden soruyorum yanlış analama sana sen bilmiyorsun falan gibi birşey ima etme amacım yok şöyle birşey var ama bu the finals dediğim oyun grafikleri düşürünce bazen 100 de 100 CPU kullanıyor o yüzden yüksekte oynuyorum bu seferde gpu 99 oluyor CPU bazen uzun süre 97 98 de kalıyor bunun bir zararı olurmu bazıları işlemci yanar falan demişti

Kanka ben pek bilmediğimden soruyorum yanlış analama sana sen bilmiyorsun falan gibi birşey ima etme amacım yok şöyle birşey var ama bu the finals dediğim oyun grafikleri düşürünce bazen 100 de 100 CPU kullanıyor o yüzden yüksekte oynuyorum bu seferde gpu 99 oluyor CPU bazen uzun süre 97 98 de kalıyor bunun bir zararı olurmu bazıları işlemci yanar falan demişti
Grafikler yükselirse ekran kartı kullanılır. Grafikler düşürülürse işlemci kullanılır. İşlemci falan yanmaz kim diyor bunları ya? Her şey gayet normal hocam.

Kanka ben pek bilmediğimden soruyorum yanlış analama sana sen bilmiyorsun falan gibi bir şey ima etme amacım yok şöyle bir şey var ama bu The Finals dediğim oyun grafikleri düşürünce bazen 100 de 100 CPU kullanıyor o yüzden yüksekte oynuyorum bu sefer de GPU 99 oluyor CPU bazen uzun süre 97 98 de kalıyor bunun bir zararı olur mu bazıları işlemci yanar falan demişti.

Bilgisayar ekipmanları yüksek performansta çalışmak için üretilir ve test edilir. Yanma gibi sorun olmaz zaten yüksek sıcaklarda otomatik olarak shutdown yapıyor bilgisayar kendini oda her durumda değil kolay kolay yapmaz. @SadeceYiğit hocam açıklamış zaten...

Grafikler yükselirse ekran kartı kullanılır. Grafikler düşürülürse işlemci kullanılır. İşlemci falan yanmaz kim diyor bunları ya? Her şey gayet normal hocam.
Hocam bu konuyla alakalı burada başka bir konuda uzun süre işlemci 100 de 100 de kullanılırsa yanar demişlerdi vakit ayırıp anlattığın için çok teşekkür ederim işlemci yükü ve ekran kartı yükü böyleyken sesin böyle gelmesi normalmi peki hocam bazen bundanda yüksek olabiliyor

Hocam bu konuyla alakalı burada başka bir konuda uzun süre işlemci 100 de 100 de kullanılırsa yanar demişlerdi vakit ayırıp anlattığın için çok teşekkür ederim işlemci yükü ve ekran kartı yükü böyleyken sesin böyle gelmesi normalmi peki hocam bazen bundanda yüksek olabiliyor
Ekran kartının fan ayarlarını düşürebilirsin sesin çok gelmesini istemiyorsan.

Video atmıştım ama buraya gelmemiş nasıl yüklerim buraya

Ekran kartının fan ayarlarını düşürebilirsin sesin çok gelmesini istemiyorsan.
Hocam ben sesten rahatsız değilim sadece ben anlamadığımdan böyle gelmesi normami diye sormak istedim sizinde vaktinizi aldım kusura bakmayın

Bilgisayar ekipmanları yüksek performansta çalışmak için üretilir ve test edilir. Yanma gibi sorun olmaz zaten yüksek sıcaklarda otomatik olarak shutdown yapıyor bilgisayar kendini oda her durumda değil kolay kolay yapmaz. @SadeceYiğit hocam açıklamış zaten...
Teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı