Çözüldü RTX 3060 sistemde Roblox oynarken sistem sıcaklıktan dolayı kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Talha1220

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
PRIME H610M-K D4
Roblox oynarken genellikle Discord açık oluyor, bir süre sonra Roblox'la PC aynı anda çöküp mavi ekran veriyor ve PC tekrar açıldığı zaman CPU overheat falan diyordu.
Bu olay ya 6 gün önce veya daha uzun süre önce yani bir tık yeni gelişen bir olay. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Bir test yapacağım ben normalde FPS limitini kapatıp 165 FPS sabitliyorum acaba o yüzden mi böyle oluyor 3 gün içerisinde sistem BSoD görmezse sorun Roblox FPS unlocker programındandır.
Edit: Vazgeçtim süre geçtikçe ısındı.

1705791045782.png

Arkadaşlar bu olay sanırım her bilgisayarda farklı bir olay kimisi mesela BIOS güncelleyerek çözmüş. Ben ise güç planından maksimum CPU kullanımını %90 minimum %80 yaptım. Aynı zamanda BIOS'tan CPU fan hızını Full Speed yaptım.
Roblox oynarken genellikle Discord açık oluyor, bir süre sonra Roblox'la PC aynı anda çöküp mavi ekran veriyor ve PC tekrar açıldığı zaman CPU overheat falan diyordu.
Bu olay ya 6 gün önce veya daha uzun süre önce yani bir tık yeni gelişen bir olay. Nasıl çözebilirim?

İşlemcin ne stok fan mı kullanıyorsun? Çökme sadece Roblox oynarken mi oluyor?

Bence OCCT'nin Power testiyle sistemi yüke sokun ve bu sırada sıcaklıkları tekrar kontrol edin. Eğer işlemci ısısıyla ilgili bir problem varsa soğutucunuzu söküp yeni macun sürün ve yerine güzelce tekrar monteleyin. Bir de öyle Power testine sokun.

İşlemcin oyunda çok ısınıyor. PC'de işlemci zarar görmesin diye kendini kapiyor. Büyük ihtimal işlemci fanı ya tam oturmadı ya da stok soğutucu yetersiz.

Geri
Yukarı