RTX 3060 sistemde Valorant performansı düşük

İşletim sistemi
Windows 10

withblackrose

Hectopat
Aşağıdaki sistemim ile Valorant oyunun da gösterdiğim FPS'ler ile oynama durumundayım. 144 hertz monitör kullandığım için çoğu zaman 144 FPS'in altında düştüğü bile oluyor. Onca para dökmüşüm bu sisteme. Bu FPS ve bu aldığım değerler normal mi sizce?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arkadaşın sistemi ile aynı sistemde oynuyorum. Hiçbir şekilde bu FPS'leri göremedim.

- RTX 3060 12 GB.
- AMD Ryzen 5 3600 3.59 GHz.
- 16 DDR4 RAM.
  • Oyun ayarlarını yüksekte denedim fazla bir şey fark etmiyor.
  • VSync ayarı her daim kapalı.
  • Güç modları tam performans modunda.
  • Oyun modu açık.
  • Masaüstü çözünürlülüğüm ile aynı oyunun ki.
  • Oyunu tam ekranda ve Fill modunda oynuyorum.
  • Oyunu ekran kartıyla çalıştıramadım fakat NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlarımı yaptım.
  • Ekran kartım kesinlikle güncel durumda.
  • Oyunu SSD ile çalıştırdım.
Darboğaz %1'lik bir şekilde olabilir ama attığım videoda darboğaz yüzünden az FPS aldığını göremiyorum arkadaşın. Darboğaz bu kadar büyük etki etmez gibime geliyor.

Dosya Ekleri

• foruma atılacak.png
    foruma atılacak.png
    964 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Siz testi ölüm kalım savaşında yapmışsınız.Yüksek ayarlar yazan yerdeki minimapten anladım.Ölüp yeniden doğduğunuzda adamların yerleri kırmızı nokta şeklinde gözükür oradan anladım.Testi videodaki gibi rekabetçide veya derecesizde yapınız.Ama ölüm maçında da 144 fps altına düşmeniz ilginç.

Bilgi:Ölüm maçında daha az fps alırsınız çünkü oyuncu sayısı çoktur.Ne kadar oyuncu (model) var ise o kadar fps düşer.

Siz testi ölüm kalım savaşında yapmışsınız.Yüksek ayarlar yazan yerdeki minimapten anladım.Ölüp yeniden doğduğunuzda adamların yerleri kırmızı nokta şeklinde gözükür oradan anladım.Testi videodaki gibi rekabetçide veya derecesizde yapınız.Ama ölüm maçında da 144 fps altına düşmeniz ilginç.

Bilgi:Ölüm maçında daha az fps alırsınız çünkü oyuncu sayısı çoktur.Ne kadar oyuncu (model) var ise o kadar fps düşer.
Normal ranked oyunumda da durum aynı olmasa neden böyle bir post paylaşayım ki?
Sonuçta sadece ölüm maçı oynamıyorum ben bu oyunda :D

Geri
Yukarı