RTX 3060 sistemden çıkan saçma ses

halis22

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Nasıl tarif ediceğimi bilmiyorum ama oyunu 60Hz de oynayınca sıkıntı yok fakat 120Hz de oynayınca kasadan saçma sapan bir ses geliyor sanki kayışı sıyırmış şahin gibi nedenini bir türlü anlamadım. Bunu GTA 5 de yapıyor. Stronghold2 de bir de Age of Empires3'te yapıyor 120Hz yapınca sadece. Ekran kartı RTX 3060 12 GB işlemci i5 10. nesil RAM 16 GB, 1TB da SSD var. Monitör de MSI G27C7 her şey iyi marka iyi donanımın kaldırmama gibi bir durumu olcağını hiç sanmıyorum ama ses kafamı çok bozdu. Burada paylaşmak istedim. Belki başına gelip sorunu çözmüş olan vardır diye şimdiden teşekkürler.

Coil Whine gibi görünüyor açıkçası. Performansa bir etkisi yok tek esprisi ses çıkararak sinir bozmak.

Nasıl çözebilirim peki sadece garantiye göndermek mi çözüm cevap için de teşekkürler bu kadar cevap gelceğini hiç düşünmemiştim :D

Çözemezsiniz hocam kartın üstünden geçen akım ile ilgili yani garantiye gönderseniz bile yeni gelen kartın coil whine olmayan bir kart olması yine çok zor ama daha az ses çıkaran denk gelebilir tamamen şans. Çok kafanıza takılmayacaksa uğraşmayın derim performans olarak bir sorunu olmaz.

Çözemezsiniz hocam kartın üstünden geçen akım ile ilgili yani garantiye gönderseniz bile yeni gelen kartın coil whine olmayan bir kart olması yine çok zor ama daha az ses çıkaran denk gelebilir tamamen şans. Çok kafanıza takılmayacaksa uğraşmayın derim performans olarak bir sorunu olmaz.
İlginize çok teşekkürler çok bilindik bir yerden almadım kasayı büyük ihtimal ilgilenmicekler bile zaten zararı yoksa böyle kullanırım en iyisi :)

Nasıl çözebilirim peki sadece garantiye göndermek mi çözüm cevap için de teşekkürler bu kadar cevap gelceğini hiç düşünmemiştim :D

Garantiye göndermek tek seçenek. Ama bu bir sorun değil onu belirteyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı