RTX 3060 sisteme 2K IPS monitör önerisi

Hocam kafanı karıştırmak gibi olmasın ama, bana sorarsan bütçen yeterli ise 2k monitör alman daha mantıklı olacaktır. Öncelikle, işlemci kaynaklı bir performans kaybı yaşamazsan RTX3060 birçok oyunu yüksek-ultra ayarlarda, özellikle DLSS desteği olan her oyunu güle oynaya 2k olarak oynatabiliyor. Death Stranding, Uncharted 4-5, Satisfactory, RDR2, Spider Man Remastered(ve Miles Morales), Watch Dogs Legion vb. oyunları 2K çözünürlükte oynadım. Bu saydıklarım içinde yalnızca Death Stranding 100+ fps verdi, diğerleri ise hiç 60FPS altına düşmedi. Yakın gelecekte ekran kartını da yenilemeyi düşünüyorsan, 2k monitör almanı öneririm.
Edit: Deneyimlemediğim herhangi bir ürünü önermek istemiyorum. O yüzden monitör önerisi yapamıyorum kusura bakma.
Cevap için teşekkür ederim

2K monitör alınır. Neden alınmasın? 7/24 CS oynuyordur anlarım. Fakat günlük kullanım için ve AAA oyunlar için yakın gelecekte üzmez o GPU.
Monitör olarak istek ve bütçeniz nedir? Konuda bütçe yok ama monitörler havada uçuyor.
3000-5000 arası diyeyim hocam. Ancak olabildiğince az harcayıp mutlu olmak istiyorum

Bu model, önerdiğime göre daha kötü panel kullanıyor. Bu yüzden de fiyatı daha ucuz. Önerdiğim Dell monitör en iyi 1080p 165 Hz monitörlerden biri.
Ekran kartını yakın zamanda üst bir modelle değiştirecekseniz 2K monitör alınabilir ama 3060 kullanmaya devam edecekseniz 2K önermiyorum. Kafanız karışırsa RTX 3060 oyun videolarına ve incelemelerine bakabilirsiniz.
Hocam benim attığımda ips panel. Bakınız;

Cevap için teşekkür ederim

3000-5000 arası diyeyim hocam. Ancak olabildiğince az harcayıp mutlu olmak istiyorum

Hocam benim attığımda ips panel. Bakınız;
IPS paneller içinde yüzlerce farklı çeşit var. Her birinin renk gamutu, tepkime süresi filan farklı. O monitörün tepkime hızı daha kötü. Dell monitörde hızlı IPS panel kullanılıyor. Tepkime süresi TN panellere yakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı