RTX 3060 sistemin güç tüketimi nasıl görülebilir?

Egehan Cengiz

Centipat
Daha fazla  
Selam herkese, ben geçen gün bir PC topladım ve güç kaynağım 500W olduğu için bu sistemin darboğaz yaptığını düşündüm. Şimdi 650W bir kasaya geçtim ve sanırım hala darboğaz yapıyor. Bilgisayarımın anlık olarak kaç W güç tükettiğini görebileceğim bir yer var mı?

Sistem.

• MSI 3060 12 GB Ventus.
  • i5-12600K
  • 2x8 DDR4 RAM.

Selam herkese, ben geçen gün bir PC topladım ve güç kaynağım 500W olduğu için bu sistemin darboğaz yaptığını düşündüm. Şimdi 650W bir kasaya geçtim ve sanırım hala darboğaz yapıyor. Bilgisayarımın anlık olarak kaç W güç tükettiğini görebileceğim bir yer var mı?

Sistem.

• MSI 3060 12 GB Ventus.
  • i5-12600K
  • 2x8 DDR4 RAM.

Bileşenlerin güç değerlerine göre hesaplayabilirsiniz. Veya AIDA 64 NVIDIA performans paylaşımı gibi yerlerden ekran kartı işlemci güç tüketimini görebilirsiniz. Benim PSU 650 watt size yakın bir sistemim var sorun yaşamıyorum.

Sistem.

• MSI 3060 12 GB Ventus.
  • i5-12600K
  • 2x8 DDR4 RAM.
Darboğazı açıklayabilir misiniz?

Sistem.

• MSI 3060 12 GB Ventus.
  • i5-12600K
  • 2x8 DDR4 RAM.
Bende 600W 3060Tİ ve Ryzen5 3600 kullanıyorum. RDR2 Ultrada hiç darboğaz olmuyor.

Bende 600W 3060Tİ ve Ryzen5 3600 kullanıyorum. RDR2 Ultrada hiç darboğaz olmuyor.
Konuyla alakasını anlayamadım.
rampage xhorse kasa aldım direkt psu içinde geliyor 650w

bazı arkadaşlarım warzone de falan 100fps alıyor benimle hemen hemen aynı sistemde aynı grafik ayarlarında ben 60ı zor görüyorum
Güç kaynağını eleyerek yanlış düşünmüşsünüz. Farklı bir problem olması daha olası. Afterburner programını kullanarak bilgisayarın değerlerini gösterdiğiniz bir oyun seansını video ile gösterir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güç kaynağını eleyerek yanlış düşünmüşsünüz. Farklı bir problem olması daha olası. Afterburner programını kullanarak bilgisayarın değerlerini gösterdiğiniz bir oyun seansını video ile gösterir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
1670362562882.png

durum bu hocam hemen hemen her oyunda böyle oluyor bazı oyunlarda 50 fps falan oluyor da bf42 oynanamayacak kadar kötü

Eki Görüntüle 1595512

durum bu hocam hemen hemen her oyunda böyle oluyor bazı oyunlarda 50 fps falan oluyor da bf42 oynanamayacak kadar kötü
İşlemci kullanımının %100 olması normal değil. Dediğim videoyu izleyip tüm değerleri gösterebilir misiniz?

Arkaplanda hangi uygulamalar açık? Görev yöneticisinden gösterebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı