RTX 3060 sürekli çöküyor

RiaSenpai

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Evga RTX 3060 12GB,İ9 11900KF,XPG 8X2 3200MHZ Ram,1.5TB M2 SSD,Gigabyte Z590 UD,Corsair RM750 750W PSU,Gamepower Warcry/Sıvı Soğutma
Meslek
E-Ticaret
EVGA RTX 3060 12 GB versiyonum var ancakki bir güncelleme yaptım aga tüm oyunlarda 15 20 dk oynayayım çöküyor ekran gidiyor eski driveri kurdum aynı bir driver atar mısınız sorunsuz sıkıntısız ya da bunu nasıl çözeceğim? RDR2 giriyorum hatasız çöküyor. Cyberpunk 2077 giriyorum ekran kırmızı mavi olup PC'yi yeniden başlatıyor. Sıkıldım gerçekten bu konudan.

Son düzenleyen: Moderatör:
EVGA RTX 3060 12 GB versiyonum var ancakki bir güncelleme yaptım aga tüm oyunlarda 15 20 dk oynayayım çöküyor ekran gidiyor eski driveri kurdum aynı bir driver atar mısınız sorunsuz sıkıntısız ya da bunu nasıl çözeceğim? RDR2 giriyorum hatasız çöküyor. Cyberpunk 2077 giriyorum ekran kırmızı mavi olup PC'yi yeniden başlatıyor. Sıkıldım gerçekten bu konudan.
Windowsunda sorun olabilir format attın mı?

Bahsettiğiniz sorunların ekran kartı kaynaklı olduğu tam olarak belli değil. Ben olsam temiz kurulum yapardım ve kurulum yapar yapmaz windows güncellemelerini durdurup ilk olarak manuel bir şekilde Nvidia driveri kurup daha sonra chipset vs. devam ederek denerdim. Bunlardan önce Memtest86 ile bir RAM testi yapmanı, OCCT ile işlemci testi yapmanı tavsiye ederim hatanın kaynağını bulmak amaçlı.

Bahsettiğiniz sorunların ekran kartı kaynaklı olduğu tam olarak belli değil. Ben olsam temiz kurulum yapardım ve kurulum yapar yapmaz Windows güncellemelerini durdurup ilk olarak manuel bir şekilde NVIDIA driveri kurup daha sonra chipset vs. devam ederek denerdim. Bunlardan önce Memtest86 ile bir RAM testi yapmanı, OCCT ile işlemci testi yapmanı tavsiye ederim hatanın kaynağını bulmak amaçlı.

İşlemci testinde %100 yük altında ortalama 70 dereceyi gördü ve hata almadı Memtest ise 0KB ile indiriyor yani yazmıyor ne yapacağım ayrıca ekran kartı driverini silip yeniden yükledim aynı kırmızı mavi olup PC yeniden başlıyor.

@26318, Son zamanlarda NVIDIA sürücülerinde problemler olduğunu söylemişti.

Gariptir ki ben de RTX 3060 kullanıyorum ancak hiçbir problem yaşamadım 2-3 aydır. DDU ile sürücüyü kaldırıp tek tek sürücüleri deneyin. Olmazsa yine kaldırıp başka sürücü, böyle böyle stabil sürücüyü bulun.

@26318, Son zamanlarda NVIDIA sürücülerinde problemler olduğunu söylemişti.

Gariptir ki ben de RTX 3060 kullanıyorum ancak hiçbir problem yaşamadım 2-3 aydır. DDU ile sürücüyü kaldırıp tek tek sürücüleri deneyin. Olmazsa yine kaldırıp başka sürücü, böyle böyle stabil sürücüyü bulun.

Önerdiğiniz ya da kullanıp da sorun çıkarmayan driveriniz varsa atabilir misiniz?

Önerdiğiniz ya da kullanıp da sorun çıkarmayan driveriniz varsa atabilir misiniz?
Hocam dediğim gibi, ben şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım, sürekli gelen güncellemeleri kurdum. Hep en güncel sürücüyü kullandım. O yüzden bilgim yok maalesef.

Hocam dediğim gibi, ben şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım, sürekli gelen güncellemeleri kurdum. Hep en güncel sürücüyü kullandım. O yüzden bilgim yok maalesef.

Peki bu sorunu nasıl çözebilirim Fortnite, RDR2, Cyberpunk 2077 aynı sorun hata veriyor ve kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı