RTX 3060 Ti alınır mı?

Beyler bunun gibi bir konu açtım ama ben RTX 2060 Super satın almıştım ve bugün RTX 3060 Ti'ın çıkacağı açıklandı. Cidden biraz üzüldüm, sizce RTX 3060 Ti alınır mı yoksa daha beklemeli miyim?
Hiç gerek yok çok güzel bi kartın var 2060superin yapamayıpta 3060ti ın yaptığı birşeymi var güzel bi makine toplayın 5 sene kullan sonra komple yenile herzaman böyle yapmaya çalış

2060 superin neredeyse iki katı daha fazla performans veriyor. Kesinlikle gereksiz değil. Mükemmel bir kart.

Gereksiz demedim. Eski sistemden (örn: GTX 900-1000) geçecekler direkt alabilir ama hali hazırda 2000 serisi kart olanlar fiyatların bir oturmasını bekleyebilir. Orta seviye kartlar yeni geliyor 2021 boyunca bolca bu seviye kart göreceğiz.

Hemen alınması gerekmez. Yeni ekran kartlarının bir rayına oturmasını beklemek en temizi. 6700 XT gelsin, NVIDIA'nın 3050 planlarına bakalım. Nasıl bir önceki nesilde 1660 Ti en az tutan ve fiyatı 2060 ve 1660 Super'e kıyasla mantıksız olan kart olduysa 3060 Ti'ı da aynı konumda görüyorum. Acele etmek yersiz eğer elinde aşırı eski bir sistem yoksa.

Ben 3070'in 2070 ile aynı kaderi paylaşıcağını düşünüyorum. Nasıl 2060 Super 2070'i öldürdüyse 3060 Ti'da 3070'i öldürücek ama NVIDIA'nın tahmin ettiğinden erken olacağı için belki de farklı bir yol izleyebilirler.

Gereksiz demedim. Eski sistemden (örn: GTX 900-1000) geçecekler direkt alabilir ama hali hazırda 2000 serisi kart olanlar fiyatların bir oturmasını bekleyebilir. Orta seviye kartlar yeni geliyor 2021 boyunca bolca bu seviye kart göreceğiz.
Fiyatlar gayet normal bu arada, bilmem farkında mısınız 2000 serisi kartlarda aynı fahiş fiyatlara satılıyor. 3000 serisinde stok olsada insanları silkelemeye devam edecekler. TL değer kazanmadığı sürece ne yazık ki durum böyle.

@botstepz Nvidia o konuda biraz fake attı. Gamer Nexus söylemişti geçen haftalarda, Nvidia'nın tavsiye edilen satış fiyatlarında üreticilerin ya çok kalitesiz kart üretmesi gerekiyordu ya da hiç kar edemeyecekti. Kısaca o tavsiye edilen satış fiyatları biraz hikaye çıktı. 3070 için 2080 Ti'dan daha iyi dendi ama olayını hala göremedik. Ayrıca 4K çözünürlükte 2080 Ti, 3070'in kafasına vuruyor. Kart kötü değil ama açıkladıkları veriler ve fiyatlarla üreticiler ve son kullanıcıya yansıttıkları birbirinden farklı. Nvidia stoklarını adam edene kadar acele etmeye gerek yok, AMD Radeon cephesinin eli bu sefer daha sağlam bir de.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şahsen 2060 Super ekran kartım varsa 3060 Ti'dan ne beklediğime göre hareket ederim. Çözünürlük yükselteceğim bir senaryoda mantıklı olabilir ancak hızlı davranmaya lüzum yok. Benim gibi GTX 1600 serisi bir kart kullanıcısı olsanız zaten tartışıyor olmazdık.

eğer 4k oyun oynamayı düşünmüyorsanız kesinlikle alınır.Zaten amacı oyun oynamak olan insanın çözünürlükleri kafaya takacağını düşünmüyorum.Bekleyeceğiniz bir şey yok ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı