RTX 3060 Ti Elite Aorus ısınıp kapanıyor

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Elimde RTX 3060 Ti Elite Aorus serisi kart var 3 fanlı Unturned adlı bir oyunda yüksek ayarlarda harita yaparken "aynı Blender gibi bir stüdyo" kart siyah ekran atıp kendini kapatıyor kartım 1.5 yıl ya var ya yok oda da çok sıcak değil Bannerlord gibi oyunlarda buna dahil çok yüksek ayarlarda FPS de sıkıntı yok fakat ısınıp kapanıyor 😞
Ne yapmalıyım?

Sıcaklık değerleri nedir dostum? İçindeki termal macunu yeniledin mi hiç? Eğer yenilemediysen yenile.

Sıcaklık değerleri nedir dostum? İçindeki termal macunu yeniledin mi hiç? Eğer yenilemediysen yenile.

Ürünün hâlâ garantisi var sıcaklık ortalama 83 gördü stres testinde işlemcim R3 3100 burada herhangi bir kapanma sorunu olmadı termal yenilemedim garantisi gider diye.

Elimde RTX 3060 Ti Elite Aorus serisi kart var 3 fanlı Unturned adlı bir oyunda yüksek ayarlarda harita yaparken "aynı Blender gibi bir stüdyo" kart siyah ekran atıp kendini kapatıyor kartım 1.5 yıl ya var ya yok oda da çok sıcak değil Bannerlord gibi oyunlarda buna dahil çok yüksek ayarlarda FPS de sıkıntı yok fakat ısınıp kapanıyor 😞
Ne yapmalıyım?

Ekran kartından olduğuna emin misin belki PSU sıkıntılıdır.

Başka PSU ile deneme şansım varsa öyle dene veya ekran kartını çıkar arkadaşının bilgisayarına tak öyle dene.

2 seçenekden birini deneyin deneme şansınız varsa geri dönüş yapınız mutlaka.

Geri
Yukarı