RTX 3060 Ti GTA V'te 74-76 FPS veriyor

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    210,3 KB · Görüntüleme: 232
Darboğaza giriyordur işlemci. FPS de fazla değişken olduğundan yırtılmalarla beraber kasıyor gibi geliyordur göze. V-Sync kapatmayın, ya da 75 FPS'e sabitleyin bir şekilde. Monitörünüz 75 Hz ise fazlasına gerek yok GTA'da.

Darboğaza giriyordur işlemci. FPS de fazla değişken olduğundan yırtılmalarla beraber kasıyor gibi geliyordur göze. V-Sync kapatmayın, ya da 75 FPS'e sabitleyin bir şekilde. Monitörünüz 75 Hz ise fazlasına gerek yok GTA'da.

Monitörüm 75 Hz fakat sistemim GTA 5 için gayet uygun olduğunu düşünüyorum neden darboğaz oluyor ne yetersiz?

GPU 70 CPU 87 gördü bu normal mi ısılar?

Monitörüm 75 Hz fakat sistemim GTA 5 için gayet uygun olduğunu düşünüyorum neden darboğaz oluyor ne yetersiz?
MSAA ayarını 4x ve Nvidia TXAA ayarını on yapın. Bir de o şekilde MSI Afterburner sonuçlarınıza bakalım. 1080P'de oynuyorsanız ve ekran kartına adam akıllı yük bindiremezsek darboğaz gözlemlenebilir. Attığınız ekran görüntüsünde görüldüğü üzere GPU %55 güç kullanır iken işlemciniz %44 güç kullanıyor. Bu da darboğaz demek oluyor. Sistem yetersizliğinden kaynaklanmıyor ama bu. Ekran kartına yük bindirmediğiniz için oluşuyor. MSAA ayarını açarsanız hem görsel olarak çok daha iyi görüntü alırsınız hem de ekran kartına yük biner. 3060 Tİ gibi bir ekran kartında MSAA ve Nvidia TXAA ayarından fedakarlık etmeyin.

MSAA ayarını 4X ve NVIDIA TXAA ayarını on yapın. Bir de o şekilde MSI Afterburner sonuçlarınıza bakalım. 1080P'de oynuyorsanız ve ekran kartına adamakıllı yük bindiremezsek darboğaz gözlemlenebilir. Attığınız ekran görüntüsünde görüldüğü üzere GPU %55 güç kullanır iken işlemciniz %44 güç kullanıyor. Bu da darboğaz demek oluyor. Sistem yetersizliğinden kaynaklanmıyor ama bu. Ekran kartına yük bindirmediğiniz için oluşuyor. MSAA ayarını açarsanız hem görsel olarak çok daha iyi görüntü alırsınız hem de ekran kartına yük biner. 3060 Ti gibi bir ekran kartında MSAA ve NVIDIA TXAA ayarından fedakarlık etmeyin.

Peki bu ısılar normal mi açıkçası biraz tedirgin oldum 10 dakikalık oynama sonucu çıkan değerler. NVIDIA GeForce Experience ile ayarlı şekilde oynuyordum işlemcide stok soğutucu mevcut ama gene de 85 üstü normal değildir diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• C8569FAD-ED95-4351-84B6-E535A065E5C1.jpeg
    C8569FAD-ED95-4351-84B6-E535A065E5C1.jpeg
    144,4 KB · Görüntüleme: 204
Peki bu ısılar normal mi açıkçası biraz tedirgin oldum 10 dakikalık oynama sonucu çıkan değerler. NVIDIA GeForce Experience ile ayarlı şekilde oynuyordum işlemcide stok soğutucu mevcut ama gene de 85 üstü normal değildir diye düşünüyorum.
Ekran kartı sıcaklık değeriniz gayet iyi. İşlemci biraz ısınmış ama. Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz? Kasanız nedir? Eğer stok soğutucu kullanıyor iseniz çok garip değil bu sıcaklık değeri.

Ekran kartı sıcaklık değeriniz gayet iyi. İşlemci biraz ısınmış ama. Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz? Kasanız nedir? Eğer stok soğutucu kullanıyor iseniz çok garip değil bu sıcaklık değeri.

Evet stok soğutucu mevcut. Peki 90ları da görecek muhtemelen oynamaya devam mı etmeliyim aksi bir durum olur mu?

Kasa= aquarius diye geçiyor

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    129,6 KB · Görüntüleme: 186

Geri
Yukarı