RTX 3060 Ti güç tüketimi

Dalga mı geçiyorsunuz?
Dalga geçtiği falan yok. Sen 12V kanalından 1200W'ın yarısından biraz fazlasını verebilen bir PSU öneriyorsun. Dalga geçen sensin bence.

Kaliteli bir 650W PSU gücünün tamamını kullanabildiği için rahatlıkla yetecektir.

Aşağıya bıraktığım PSU'yu öneririm.

Biraz ucuz geldi bana. Eğer iç yapısı diğer GigaMax'lar ile aynıysa ben çok alınmaması taraftarıyım.

Topolojisi vs. iyi ama bir tık düşük seviye bir PSU.

Biraz ucuz geldi bana. Eğer iç yapısı diğer GigaMax'lar ile aynıysa ben çok alınmaması taraftarıyım.

Topolojisi vs. iyi ama bir tık düşük seviye bir PSU.
Hocam sizce bu fiyata alınır mı? Diğer 750W PSU'lara göre çok fazla ucuz. Sistem önerilerimde kullanmak isterim.

@kandes2

Son düzenleme:
Bana da fazla ucuz geldi. Dediğiniz gibi diğer Gigamax'lar gibiyse High Power Gold PSU'ların zamlandığı zamanda çok iyi bir alternatif. 12V kanalından 744W güç verebiliyor.

@kandes2
Yanlış anladın sanırım;
Eğer iç yapısı diğer GigaMax'lar ile aynıysa ben çok alınmaması taraftarıyım.
GigaMax serisi gayet iyi ama bu tarz bir sistem için bir tık düşük. Performance GD kadar iyi değil.

Yanlış anladın sanırım;

GigaMax serisi gayet iyi ama bu tarz bir sistem için bir tık düşük. Performance GD kadar iyi değil.
Evet, yanlış anlamışım :). Dediğiniz gibi Performance GD kadar iyi değil fakat aradaki farkı veremeyecek olan biri için bence güzel bir altenatif. PSU'ların detaylarını bilmiyorum fakat 12V kanalından 744W verebiliyor. Konu sahibinin sistemine dediğiniz gibi düşük kalabilir lakin Peformance GD alacak kadar bütçesi olmayan bir için bence güzel bir alternatif.

Geri
Yukarı