RTX 3060 Ti için 2500 TL monitör önerisi

Bütçe
1.500-2.500 TL
MSI Optix G27CQ4 27" 1ms WQHD Freesync Curved 3.295,70
Elbette ki bütçemi alt üst ediyor. Tek kötü tarafı o oldu. Beklesem ne zaman indirime girer acaba, hiç gireceğini de sanmıyorum ama.

LG UltraGear 24GN650-B 23.8" 1ms 144Hz FreeSync Premium IPS Full HD 2.221,96 Yanlış yere bakmışım, arkadaş bundan bahsediyormuş.

İnşallah bulabilirim, ben de ona umut bağladım bekliyorum.
Demek ki önerilere göre 2K 27" bir monitör almam daha doğru olur.
Ben Trendyol'dan almıştım baya büyük bir indirim vardı. Sanırım yine büyük bir indirim oluyor efsane kasım diye, oraya bakabilirsiniz. Şuan 3100 TL, eğer indirim vurursa büyük ihtimal 3K altına iner.

LG olan gayet iyi daha fazla indirime gireceğini sanmıyorum ve paylaştıklarınızın arasında philips var 75 hz olan onu listeden çıkart hatta 144 hz altı tercih etme.

LG olan gayet iyi daha fazla indirime gireceğini sanmıyorum ve paylaştıklarınızın arasında philips var 75 Hz olan onu listeden çıkart hatta 144 Hz altı tercih etme.
Kullanım amacı için yüksek yenileme hızına gerek yok. Philips listedeki bütün monitörlerden daha yüksek renk gamutuna sahip. Ama illa yüksek yenileme hızı istiyorsa XG2705-2K daha mantıklı olur.
Önerileriniz için teşekkürler. Sanırım LG 27" alacağım zaten.
Özellikle karanlıkta film izleyecekseniz kötü bir siyah tekdüzeliğine sahip ve kontrastı düşük ayrıca yazıların net görünmediği hakkında bi' şeyler duymuştum.

Öneriniz için teşekkür ederim. Black Friday indirimi olursa inşallah almayı düşünüyorum yoksa LG alacağım gibi.
Kullanım amacı için yüksek yenileme hızına gerek yok. Philips listedeki bütün monitörlerden daha yüksek renk gamutuna sahip. Ama illa yüksek yenileme hızı istiyorsa XG2705-2K daha mantıklı olur.

Özellikle karanlıkta film izleyecekseniz kötü bir siyah tekdüzeliğine sahip ve kontrastı düşük ayrıca yazıların net görünmediği hakkında bi' şeyler duymuştum.
Haklısınız, birden pahalısı iyidir indirime girmişken alayım hatasına düştüm. FPS oyunlarına zaten ilgim yok, yüksek yenileme hızına ihtiyacım olacağını sanmıyorum. Önerdiğiniz gibi renkler benim için daha önemli.
Aklıma gelmişken sorayım, 2.500-3.000 TL için monitör öneriniz var mı acaba? Belki öneriniz indirime girerse diye sormak istedim.

Son düzenleme:
Yüksel
Öneriniz için teşekkür ederim. Black Friday indirimi olursa inşallah almayı düşünüyorum yoksa LG alacağım gibi.

Haklısınız, birden pahalısı iyidir indirime girmişken alayım hatasına düştüm. FPS oyunlarına zaten ilgim yok, yüksek yenileme hızına ihtiyacım olacağını sanmıyorum. Önerdiğiniz gibi renkler benim için daha önemli.
Aklıma gelmişken sorayım, 2.500-3.000 TL için monitör öneriniz var mı acaba? Belki öneriniz indirime girerse diye sormak istedim.
Yüksek yenileme hızlı 1080p 24 inç.

Düşük yenileme hızı QHD.

Yüksek yenileme hızı 1080p 27 inç.

Yüksek yenileme hızı QHD.

@DarkReader
Bu incelemeye baktım, sonra merak ettim buraya baktım;
sRGB, Colors ve Brightness özelliklerine mi bakmam gerekiyor.
Biraz öğrenmek için soruyorum, monitörler hakkında hiç bilgim yok nazar değmesin de.

Bir de en son QHD 27" almaya karar verdim. 3.000 TL'ye kadar bu özellikte önerebileceğiniz düşük yenileme hızlı monitör var mı? Yoksa o kadar çıkmışken yüksek yenileme hızı olması mı gerekiyor?

Evet.
Biraz öğrenmek için soruyorum, monitörler hakkında hiç bilgim yok nazar değmesin de.
Hocam şu konular ile biraz bilgi sahibi olabilirsiniz. Monitörlere de profosyonel olarak Rtings, PC Monitors gibi sayfalardan, bireysel olarak Hardware Unboxed Youtube kanalından veya Reddit gibi kullanıcı incelemelerinin yayınlandığı plartformlardan incelemelerine bakabilirsiniz.
@ArianaKratochvil

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı