RTX 3060 Ti ile i7 7700K darboğaz yapar mı?

Öncelikle hepinize teşekkür ederim anladığım kadarıyla darboğaz yapar ve ekran kartından verim alamam. Yani bu ekran kartını almayayım mı arkadaşlar?

Ya hocam aslında tam verim almanın yolu var da bir sürü işlem gerektiriyor, atıyorum overclock işlemi, anakart desteklemiyorsa sıkıntı olabilir, RAM OC gerekecektir, yan uğraştırıcı, hem bildiğim kadarıyla sadece ekran kartları, yine aynı ekran kartının içinde bulunduğu sistemlerden çok az ucuz veya eş değer fiyatta, o yüzden değmeyebilir.

hem de DSR ile 1440p'de oynarsınız daha iyi görüntü kalitesiyle.
DSR görüntü kalitesini mahvediyor, hiç olmadı desteklediği oyunlarda render scale ayarıyla oynayarak 3060Ti seçimi bütçe varken daha mantıklı olur elbette, tabii burada kullanıcının sistemden neyi nasıl beklediği de önemli.

@kino CPU + RAM OC 7700K + Z anakart kombosuyla da yapılabiliyor diye biliyorum, işlemci odaklı istisnalar dahilinde mi 1080p'de 3060/6600 ikilisinden yukarı çıkmazdım şeklinde belirttin merak ettim.

7700K'nın sınırı ve 3060 Ti'ın 6600 XT'ye karşı performans farkı ortada. 6600 XT istese eh derdim ama 3060 Ti'ı kaldırmasına ve akıcı, %1 low değerleri yüksek bir deneyime kavuşması zor. İşlemcinin belli bir dengede durması oyunun performansı için de önemli.

2600X ile 6600 XT kullanan adamlar sürünüyor misal, benim %95 beslettiğim yerde %80 civarı besletebiliyorlar. RTX 3060 ile 70 FPS aldığı yerde darboğazdan ötürü 3060 Ti ile de 70 FPS alırsa ödediği fazladan binlerce liranın bir anlamı kalmıyor biliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı