RTX 3060 Ti ile Ryzen 5 3600 ile rahat yayın açılabilir mi?

glecky

Centipat
Daha fazla  
GameGaraj'daki DELUXE-5A sistemi satın almayı düşünüyorum. Özelleştirme konusunda da işlemciyi Ryzen 5 3600'e çıkaracağım o zaman 3060 Ti'ı yayın esnasında rahat besleyebilir mi? Yoksa biraz daha para biriktirip R7 3700X, R5 5600X gibi işlemcilere mi başvurmalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz olan verileri söylüyoruz bir tarafımızdan uydurmuyoruz.
Farkettiysen uydurma filan demedim, ezber konuşuyoruz ki bu yanlış bunu söylüyorum. Öyle bir anlatıyorlar ki 5000 serisi altı tüm işlemciler 1080p'de öldü ya da tam tersi elinde 5000 serisi işlemci yoksa sadece 2K monitör kullanın mantığı. Arkadaşlar yani Ryzen 5 3600 o kadar da kötü bir işlemci değil ki, teoride birçok veri var. Bana da alırken işte 2K monitör şart 1080pde garanti darboğaz olur denildi ama ben darboğaz yaşamıyorum. Kimseyi de zan altında bırakmıyorum, yanlış anlaşıldıysak da affola ama dediğim gibi bu işlemciler halen 3060Tİ, 3060 ve benzer güçlerdeki kartlar için 1080p'de yeterli. 2K kötü olmaz parası varsa alsın elbette, ancak 2K şart değil onu söylüyorum.

Fark ettiysen uydurma falan demedim, ezber konuşuyoruz ki bu yanlış bunu söylüyorum. Öyle bir anlatıyorlar ki 5000 serisi altı tüm işlemciler 1080P'de öldü ya da tam tersi elinde 5000 serisi işlemci yoksa sadece 2K monitör kullanın mantığı. Arkadaşlar yani Ryzen 5 3600 o kadar da kötü bir işlemci değil ki, teoride birçok veri var. Bana da alırken işte 2K monitör şart 1080P'de garanti darboğaz olur denildi ama ben darboğaz yaşamıyorum. Kimseyi de zan altında bırakmıyorum, yanlış anlaşıldıysak da affola ama dediğim gibi bu işlemciler halen 3060 Ti, 3060 ve benzer güçlerdeki kartlar için 1080P'de yeterli. 2K kötü olmaz parası varsa alsın elbette, ancak 2K şart değil onu söylüyorum.

Biz şart falan demedik, daha iyi olur dedik.

Fark ettiysen uydurma falan demedim, ezber konuşuyoruz ki bu yanlış bunu söylüyorum. Öyle bir anlatıyorlar ki 5000 serisi altı tüm işlemciler 1080P'de öldü ya da tam tersi elinde 5000 serisi işlemci yoksa sadece 2K monitör kullanın mantığı. Arkadaşlar yani Ryzen 5 3600 o kadar da kötü bir işlemci değil ki, teoride birçok veri var. Bana da alırken işte 2K monitör şart 1080P'de garanti darboğaz olur denildi ama ben darboğaz yaşamıyorum. Kimseyi de zan altında bırakmıyorum, yanlış anlaşıldıysak da affola ama dediğim gibi bu işlemciler halen 3060 Ti, 3060 ve benzer güçlerdeki kartlar için 1080P'de yeterli. 2K kötü olmaz parası varsa alsın elbette, ancak 2K şart değil onu söylüyorum.

Tamam güzel şekilde besler 1080P'de ucu ucuna fakat arkadaş yayın açacağım dedi.

Hız aşırtma ile %98 kullanıma ulaşabiliyor.

1608370785200.png

Tamam güzel şekilde besler 1080P'de ucu ucuna fakat arkadaş yayın açacağım dedi.
6C/12T yeterli hocam, ha ultrada oynamaz High'a çeker ayarları sorun olacağını sanmıyorum. Tabii ki parası varsa güncel işlemciyi alması daha iyi veya bekler 5600 alır direkt bunda problem yok.
Genel konuştum hocam, forumda da uzun bir süredir denk geldiğim bir şey o yüzden. Tabii ki 2K alması daha iyi ki bence parası varsa veya durumu varsa 2K monitör almalı daha iyi ve daha güncel.

1080P single oyunlar oynarsan genelde besler. Online oyunlara gelince orada sıkıntı başlıyor. Mesela bende 2600 ve RX 5600XT var. GTA 5 single'da besliyor ama online'a gelince ekran kartı kullanımı şehirde %60'lara düşüyor. Raft'tada base kurmaya başlayınca ekran kartı kullanımı düşüyor. Arkadaşımdada 3600 ve RX 5700XT var durum neredeyse aynı.

Geri
Yukarı